Ana Sayfa Gündem 39 yıllık paralel imam her şeyi itiraf ettti

39 yıllık paralel imam her şeyi itiraf ettti

Paralel yapının insanların dini duygularının nasıl sömürüldüğü bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarken örgütün kirli yüzü bir kez daha deşifre oldu.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 14:46
39 yıllık paralel imam her şeyi itiraf ettti

ETÖ'nün içinde 39 yıl görev yapan Ege bölgesi askeri kanat sorumlusu Hüseyin Uğur Sarıçiçek, paralel yapınınKurban Bayramı'nda insanları nasıl kandırdığını anlattı.

Kurban paralarının cemaatin kasasına gittiğini ifade eden Sarıçiçek 'Cemaat, himmet ve kurban paralarını toplayıp kurbanları kesmiyordu. Toplanan paralarının hepsi cemaatin kasasına gidiyordu' dedi. Sarıçiçek, kurban ve himmet paralarıyla zamparalık yapıldığını da sözlerine ekledi.

Cemaatin dini duyguları nasıl istismar ettiğini anlatan Sarıçiçek şu ifadeleri kullandı;

GÖSTERMELİK KURBANLAR VARDI

Her Kurban Bayramı'nda kurbanlar toplanırdı. 3 tane 5 tane ne olursa toplanan kurbanlar kesilse ortada kurban kalmazdı. Vekaleten kesilecek denilerek  insanlar kandırılıyordu. Bu kurbanların hiç biri kesilmiyordu. Birileri geliyordu kurbanını seçiyordu ama o kurbanlar işaretlenmiyordu. Onlar gittikten sonra o kurbanı başkalarına satıyordum.  Kasaplara satılan kurbanların paraları cemaatin kasasına gidiyordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık