Ana Sayfa Dünya ABD'de 'Kelime-i Şehadet' Ödevi Okul Kapattırdı

ABD'de 'Kelime-i Şehadet' Ödevi Okul Kapattırdı

ABD'nin Virginia Eyaleti'ndeki Augusta bölgesinde bir okulda verilen 'İslami kaligrafi' ev ödevinden dolayı tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2015 Cumartesi 20:14
ABD'de 'Kelime-i Şehadet' Ödevi Okul Kapattırdı

ABD'nin Virginia Eyaleti'ndeki Augusta bölgesinde tüm okullar, bir öğretmenin öğrencilere İslami kaligrafi ödevi vermesinin ardından gösterilen tepki üzerine kapatıldı.

KELİME-İ ŞEHADET ÖDEVİ VELİLERİ AYAĞA KALDIRDI

Bölgedeki Riverheads Lisesi'den bir öğretmenin öğrencilere kaligrafi ödevi olarak Kelime-i Şehadeti vermesi öğrenci velilerinin bir kısmının büyük tepkisini çekti. Ödevi çocuklarının dinini değiştirme çabası şeklinde değerlendiren veliler, öğrencilere İslam'i düsturların öğretilmesini istemediklerini söyledi.

TÜM OKULLAR KAPATILDI

Augusta Okulları Komitesi yetkililerinden Eric Bond, yaptığı açıklamada, kimsenin herhangi bir öğrencinin dinini değiştirme amacı taşımadığını söyledi. Augusta Okulları Komitesi, öğrencilere yönelik somut bir tehdit olmamakla birlikte bölgedeki tüm okulların 18 Aralık Cuma günü kapalı olacağını duyurdu.


"UTANÇ VERİCİ" DİYENLER DE OLDU

Bölgede eğitim gören 10 bin öğrencinin bir günlüğüne okula gidememesi bazı velilerin ise tepkisini çekti. Facebook üzerinden okullar komitesini eleştiren veliler, başka insanların kültürlerini öğrenmenin yanlış bir şey olmadığını ve okulların hiçbir şekilde kapatılmaması gerektiğini belirtti. Kimi veliler, kapatılma kararının 'utanç verici' olduğunu belirtti.

Okullar komitesi, bundan böyle kaligrafi derslerinde sadece dini olmayan Arapça metinlerin yer alacağını duyurdu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık