Ana Sayfa Gündem Afrin'de Öldürülen Terörist Sayısı 616'ya Yükseldi

Afrin'de Öldürülen Terörist Sayısı 616'ya Yükseldi

TSK'dan yapılan son açıklamaya göre, Afrin'de Zeytin Dalı operasyonunun 10'uncu gününde öldürülen terörist sayısı 616'ya yükseldi.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2018 Pazartesi 22:37
Afrin'de Öldürülen Terörist Sayısı 616'ya Yükseldi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı'nda 19 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 616 olduğu bildirildi.

TARİH HATIRLATILDI

TSK'dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde,PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak saat 17.00'den itibaren "Zeytin Dalı Harekatı"nın başlatıldığı hatırlatıldı.

SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLİYOR

Harekatın ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği vurgulandı. Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterildiğine dikkat çekildi.

9 HEDEF İMHA EDİLDİ

Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekatı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 9 hedef imha edildiği kaydedildi. Harekata katılan uçakların emniyetle üslerine döndükleri ifade edildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 616'YA YÜKSELDİ

"Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 19 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtilerek, harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 616 olduğu kaydedildi. Harekatın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu Fitnenin Boynudur, Bu Boyun Vurulmalıdır

Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu Fitnenin Boynudur, Bu Boyun Vurulmalıdır

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık