Ana Sayfa Spor Aikidocular Eğitimleri İçin Ankara'da Buluşuyor

Aikidocular Eğitimleri İçin Ankara'da Buluşuyor

Aikido ve Budo Federasyonu (ABF) tarafından düzenlenen Nebi Vural Ankara Aikido Semineri, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent Spor Salonu’nda 23-27 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 22:17
Aikidocular Eğitimleri İçin Ankara'da Buluşuyor

Aikido ve Budo Federasyonu (ABF) tarafından düzenlenen Nebi Vural Ankara Aikido Semineri, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent Spor Salonu'nda 23-27 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden çok sayıda sporcunun katılması beklenen seminerde dünyadaki en ileri seviye Türk Aikidocu olan Nebi Vural'ın yönetiminde katılımcılara vesiyah kuşak sınavları yapılacak.

Aikido ve Budo Federasyonu, her sene yayınlanan takvime uygun olarak gerçekleştirilen seminerler yoluyla bu sanatla ilgilenen tüm Türkiye'den sporculara ilerleyebilmeleri için Aikido'nun inceliklerini öğrenme ve tecrübelerini paylaşma imkanı sunuluyor.

Organizasyonla ilgili yapılan açıklamada, "Seminer sırasında Aikido'yu tanımak isteyen tüm savunma sanatı meraklıları ile fotoğrafçılar için eşsiz karelerin yakalanma imkanı bulacakları ve bu sanatla ilgilenen kişilerle tanışma imkanı sağlanacağı bildirildi. Temel düzeyde Aikido eğitimi almış, sağlık problemi olmayan kişilerin de derslere katılabileceği seminerde, sporcuların sporcu belgeleriyle birlikte kayıt masalarına başvuruda bulunması gerekiyor" denildi.

Seminere yönelik detaylı bilgiler http://abf.org.tr/geleceketkinlik/ adresinde bulunduğu bildirilen açıklamada Aikido ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

"Japon savaş sanatları arasında bulunan, samuray geleneği ve çalışma disiplinin en önemli öğretilerinden biri olan Aikido, denge, koordinasyon, akıcılık, kılıç, bıçak ve uzun sopa kullanımı pratiklerini içeriyor. Kelime anlamı olarak Ai - uyum, ki - yaşam enerjisi, do - yol kelimelerinin birleşiminden meydana gelen Aikido, düzenli antrenmanlar sayesinde kişi, kendini koruma, fiziksel ve ruhsal yönden gelişim, öz güveni arttırmak ve hayata farklı bir gözle bakabilme imkanı kazanabilmektedir." 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık