Ana Sayfa Ankara Ankara Merkezli 23 İlde "Usulsüz Dinleme" Operasyonu

Ankara Merkezli 23 İlde "Usulsüz Dinleme" Operasyonu

'Usulsüz dinleme' iddiaları ile ilgili Ankara merkezli 23 ilde 46 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2015 Cuma 10:42
Ankara Merkezli 23 İlde

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 'Usulsüz dinleme' iddialarına yönelik yaptığı soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü operasyon başlattı.

46 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

23 ilde düzenlendiği öğrenilen operasyonda 46 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında Ankara merkezli 23 ilde operasyon başlatıldı. 

Operasyon kapsamında siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında olduğu 432 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla hakkında gözaltı kararı alınan 46 kişiden 18'i gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

ŞÜPHELİLERİN BAZILARI YURT DIŞINDA, BAZILARI CEZAEVİNDE

Şüphelilerden bazılarının yurtdışında oldukları, bazılarının ise daha önceki soruşturmalar kapsamında cezaevinde bulundukları öğrenildi.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin, emniyet mensubu, emekli ve meslekten çıkarılmış kişilere yönelik olduğu kaydedildi. 

Şüphelilerin AK Parti, CHP, MHP, BBP ve DYP'li siyasetçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay mensupları ile iş adamları ve gazeteci 432 mağdurun telefonlarını usulsüz dinledikleri bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık