Ana Sayfa Gündem Bakan Koca'dan vatandaşlara koronavirüs çağrısı: Tedbirde ısrarcı olalım

Bakan Koca'dan vatandaşlara koronavirüs çağrısı: Tedbirde ısrarcı olalım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Nisan koronavirüs vakalarını açıkladığı paylaşımında vatandaşlara önemli bir çağrıda bulundu. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş olduğunu, iyileşen hasta sayısında ise artışın devam ettiğini belirten Koca, "Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım" dedi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2020 Perşembe 22:22
Bakan Koca'dan vatandaşlara koronavirüs çağrısı: Tedbirde ısrarcı olalım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Nisan koronavirüs vakalarını Twitter hesabından paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı verilere göre son 24 saatte 42 bin 4 test yapıldı ve 2 bin 615 yeni tanı kondu. Son 24 saatte 93 kişi ise Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Açıklanan son rakamların ardından Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 174'e, toplam vaka sayısı ise 120 bin 204'e yükseldi.

İyileşen hasta sayısındaki artış son 24 saatte 4 bin 846 artarak 48 bin 886'ya yükseldi.

'Bu noktaya gelmek kolay olmadı' diyen Baka Koca'dan vatandaşlara önemli çağrı VATANDAŞLARA ÇAĞRI: TEDBİRDE ISRARCI OLALIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Nisan koronavirüs vakalarını açıkladığı paylaşımında vatandaşlara önemli bir çağrıda bulundu. Bakan Koca, "Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde. Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor. Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım" ifadelerini kullandı.

'Bu noktaya gelmek kolay olmadı' diyen Baka Koca'dan vatandaşlara önemli çağrı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık