Ana Sayfa Ankara Başkent Ankara Meclisi muhteşem bir organizasyona imza attı

Başkent Ankara Meclisi muhteşem bir organizasyona imza attı

Ankara’nın en büyük sivil toplum örgütlerini tek çatı altında toplayan Başkent Ankara Meclisi Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 96.yılı münasebetiyle muhteşem bir konsere imza attı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 11:56
Başkent Ankara Meclisi muhteşem bir organizasyona imza attı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla Başkent Ankara Meclisi tarafından Çayyolu Cüneyt Gökçer sahnesinde gerçekleştirilen konserde Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, şef Şentürk Devecinin yönetiminde birbirinden özel klasik müzik seslendirildi. Ela gözlerini sevdiğim dilber, bülbülüm altın kafeste, karabulutları kaldır aradan gibi birbirinden özel türkü ve şarkılar Başkentlilerin kulaklarının pasını açtı.

TÜRK BAYRAKLARIYLA SALONDA ÇOŞKU DORUK NOKTAYA ULAŞTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Ankara’ya gelişinde Dikmen sırtlarında karşılayan seğmenler geceye coşku verdi. Ankara kulübü seğmen ekibi gösterileriyle dakikalarca ayakta alkışlandı. Gerek seğmenlerin gösterisinde gerekse Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun seslendirdiği müziklere Ankaralılar ellerinde taşıdıkları Türk bayraklarını sallayarak salonda büyük bir coşku yarattı.

NEVZAT CEYLAN “BUGÜN ANKARA İÇİN AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR”

Başkent Ankara Meclisi Başkanı ve Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde Türkiye’nin bir harmanı olan Ankara’nın  özel ve manevi değerlerine sahip çıkmalarını kendilerine bir görev edindiklerini belirtirken, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 96. Yıldönümünün de Başkentimiz için ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekti.

SANEM ARIKAN SANATÇILARA ÇİÇEK JESTİ

Program sonunda, Başkent Ankara Meclisi Başkan Yardımcısı Sanem Arıkan, sahneye çıkarak Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu şefi Şentürk Deveci ve ekibine çiçek takdim etti. Unutulmaz bir geceye damga vurduklarından dolayı Şentürk Deveci’ye teşekkürlerini ileten Arıkan, koronun başarılarının devamını diledi. Sahnede başarılı bir performans sergileyen Ankara kulübü seğmenlerine de Başkent Ankara Meclisi Başkan yardımcılarından Cemal Sertkaya çiçek takdim etti.

Geceye, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Yozgatlı dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya, Ankaralı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Celalettin Uludağ, Ankaralılar derneği (AHİD) Başkanı Ercan Kınacı ile çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık