Ana Sayfa Yaşam Bir Müslüman Çocuğada Sen Kirve Ol

Bir Müslüman Çocuğada Sen Kirve Ol

Sloganı Kalplere Düşmektir Düşümüz... olan uluslararası yardım faaliyetleri gerçekleştiren Yesevi Yardım Hareketi Derneği Suriye' li çocukların kalbinde...

Giriş Tarihi: 17 Mart 2018 Cumartesi 16:48
Bir Müslüman Çocuğada Sen Kirve Ol

Yesevi Yardım Hareketi Derneği Sağlık Teşkilatından Sorumlu aynı zamanda Kırıkkale İl Temsilcisi Selçuk KARAHAN' ın yaptığı açıklamaya göre;

Genel Başkanımız Mahmut CÖMERT in talimatıyla Suriye Elbab bölgesindeki çocuklar sünnet ettirilecek ve aynı zamanda sağlık taraması yaptırılacaktır.

Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Barış DOĞAN ve Ortadoğu Bölge Sorumlusu Genel Sekreter Ferhat SEVİLİR in saha çalışmaları sonucu kararlaştırılan bölgede  30-31 Mart 1 Nisan tarihleri arasında Suriye’nin Elbab bölgesinde 5 yerleşim yerinde gönüllü sağlık mensuplarımızdan Dr. Yavuz HAN, Dr. Adem YENİ, Sağ. Mem. Barış DOĞAN, Sağ. Mem. Uğur YURTOĞLU, Sağ. Mem. Halil BAKIR, Sağ. Mem. Selçuk KARAHAN ve Sağ. Mem. Sinan TOZLUYURT' un katkılarıyla temiz ortamda ağrısız sızısız bir şekilde sünnetleri ve sağlık taramasını İnşallah gerçekleştireceğiz.

Mücadelemizin temelinde oradaki çocukların yetimlerin ve bölge halkının refah ve huzur dolu bir hayat sürmeleridir.

Yüce Devletimizin Kahraman Ordumuzun "Fırat Kalkanı ve Afrin Harekâtı” ile hayatın normale dönüştürülmesi ile bize bu hizmet kapılarını açan Şehitlerimize Allah tan rahmet diliyoruz.

Çanakkale Savaşı'nda dedelerini Şehit vermiş çocuklara hizmet etmeye gidiyoruz.

Türkiye ve Dünyadaki Hayırsever kardeşlerimizin "Bir MÜSLÜMAN Çocuğa Kirve Olun" sloganıyla oradaki çocuklarla yetimlerle duygusal bir bağ kurmayı ve bu faaliyetlerimizi geleneksel hale dönüştürmeyi amaçlamaktayız.

Selçuk KARAHAN Allah rızası için yapacağımız bu faaliyetlere tüm hayırseverlerin dernekle irtibata geçerek bağışta bulunabileceklerini kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İstanbullular Güne Karla Uyandı, Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek

İstanbullular Güne Karla Uyandı, Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar 12 Derece Birden Düşecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık