Ana Sayfa Ankara Çankaya Belediyesi'nden Sıcak Çorbayla 'Günaydın'

Çankaya Belediyesi'nden Sıcak Çorbayla 'Günaydın'

Ankara Çankaya Belediyesi, hava sıcaklığının eksi 7 derecede seyrettiği soğuk Ankara sabahında vatandaşları sıcak çorbayla karşılıyor.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 21:53
Çankaya Belediyesi'nden Sıcak Çorbayla 'Günaydın'

Ankara Çankaya Belediyesi, hava sıcaklığının eksi 7 derecede seyrettiği soğuk Ankarasabahında vatandaşları sıcak çorbayla karşılıyor. Belediye, çorba ikramıyla başkentlilere sıcak bir günaydın diyor. 

Yolu Kızılay’dan geçen Ankaralılar, Çankaya Belediye Başkanlığı’nın Ziya Gökalp Caddesi girişi önünde kurulan sıcak çorba dağıtımı araçlarından çorbalarını alıp yollarına öyle devam ediyorlar. Belediye, dondurucu soğuklar ve kar yağışı olduğu sürece kase ile çorba dağıtımı yapacak.

Öte yandan Çankaya Yardımlaşma ve Ekonomik Dayanışma Derneği (ÇAYED), bu kez Bademlidere Ortaokulu’ndaydı. Ev eşyasından kırtasiye malzemesine, kıyafetten gıdaya kadar geniş bir yelpazede hizmet veren ÇAYED, ortaokul öğrencilerine yılbaşı öncesi bot ve mont hediye etti.

Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç’in de katıldığı dağıtım töreninde, hediyelerini alan öğrenciler, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile Çankaya Belediyesi’ne teşekkür ettiler. İlçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, yakacak ve benzeri hususlarda ayni ve nakdi yardımlar sağlamak ve ilçenin sosyal-kültürel yapısını korumak amacıyla varlığını sürdüren ÇAYED'e bağış ve talepte bulunmak isteyenler, 474 00 10 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık