Ana Sayfa Ankara Çankaya Halk Kart 3. Dönem Başvuruları Başladı

Çankaya Halk Kart 3. Dönem Başvuruları Başladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Geliri yetersiz, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olmaya, bazı ihtiyaçlarını da bizim desteğimizle gidermelerini sağlamaya çalıştık. Dünya görüşümüz bunu gerektiriyor’’ dedi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2018 Çarşamba 16:40
Çankaya Halk Kart 3. Dönem Başvuruları Başladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Geliri yetersiz, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olmaya, bazı ihtiyaçlarını da bizim desteğimizle gidermelerini sağlamaya çalıştık. Dünya görüşümüz bunu gerektiriyor" dedi.

Çankaya Belediyesinin dar gelirli vatandaşlara maddi destek sağlayacak Çankaya Halk Kart projesinin 3. dönem başvuruları başladı. 2 bin aileyi kapsayan projede, 414 aile Çankaya Halk Kart sahibi oldu. Bu dönem Çankaya'da sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçirmek için çok çalıştıklarını ve bu çalışmanın halktan takdir gördüğünü belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Biz halkımızdan aldığımız bu takdirle, bu güçle çok çalışmaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki Çankaya'da yaşayan her vatandaşımız mutlu olsun. Geliri yetersiz, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olmaya, bazı ihtiyaçlarını da bizim desteğimizle gidermelerini sağlamaya çalıştık. Dünya görüşümüz bunu gerektiriyor. Sosyal yardım sosyal demokrat politikaların ürünüdür. Biz de bu modeli Çankaya'da uygulamaya başladık. Çankaya Halk Kart bizim insana bakışımızın, insanımıza saygımızın yansımasıdır" şeklinde konuştu.

Başvuruların doğrudan Çankaya Belediyesine yapıldığı projede, başvuranların sosyal incelemesi belediye sosyal hizmet uzmanları tarafından yapılıyor. İlk dönemde başvuran 459 ailenin Merkezi Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) üzerinden ve evlerini ziyaret ederek sosyal incelemesini yapan belediye, 260 kişinin bu karttan yararlanmasını sağladı. Projenin ikinci döneminde de 154 kişi Çankaya Halk Kart sahibi oldu. Projeye dahil olan her aileye verilen banka kartına iki ayda bir 300 TL nakit yatırılıyor. Bu karta sahip olan vatandaşlar, tütün ve alkol ürünleri hariç tüm ihtiyaçlarını diledikleri yerden alışveriş yaparak giderebiliyor.

Çankaya Halk Kart sahibi olmak isteyenlerin Ankara'nın Çankaya ilçesi sınırlarında ikamet etmesi, maddi desteğe ihtiyacının olması ve ailede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birini geçmemesi şartı taşıması, ailede yaşayanlara ait taşınmaz kaydının olmaması gerekiyor. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, Mithatpaşa Caddesi'nde bulunan Çankaya Halk Sağlığı Merkezi'nden bilgi alabiliyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara'da Terör Operasyonu

Ankara'da Terör Operasyonu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık