Ana Sayfa Gündem Çelik: İsrail'le Kesin Anlaşma Yok

Çelik: İsrail'le Kesin Anlaşma Yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail ile Türkiye'nin anlaştığı yönünde çıkan haberlerle ilgili "Kesin anlaşma yok. Taslak üzerinde çalışılıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2015 Pazar 20:07
Çelik: İsrail'le Kesin Anlaşma Yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, İsrail ile Türkiye arasında yapılacağı söylenen anlaşma hakkında şunları söyledi, "Türkiye ile İsrail'in anlaştığı şeklinde haberler çıktı. Kesin anlaşma yok, henüz imza atılmış bir şey söz konusu değil. Bir taslak üzerinde çalışılıyor. Kuşkusuz, İsrail devleti ve İsrail halkı, Türkiye'nin dostudur. Şimdiye kadar ki eleştirilerimiz, İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına, meşru görmediğimiz davranışlarına dönüktür."

İKİ ŞART KALDI

Çelik, Türkiye'nin İsrail'le ilişkilerin normale dönmesi için üç şartı olduğunu belirterek "Türkiye özür, tazminat ve ambargonun kaldırılma şartlarını sunmuştur. Birinci şartımız yerine geldi, diğer ikisi yerine gelmedi. Türkiye'nin bu 3 şartı yerine gelmek kaydıyla, normalleşme süreci sağlık bir süreç olur. Şimdiye kadar gelinen noktada imzalanmış bir anlaşma yok." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık