Ana Sayfa Yurt Haberleri Ceritoğlu,Çorum’a Hizmet İçin Herşeyi Yapıyor

Ceritoğlu,Çorum’a Hizmet İçin Herşeyi Yapıyor

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un giydiği Hitit elbisesi görenlerin dikkatini çekiyor.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 17:58
Ceritoğlu,Çorum’a Hizmet İçin Herşeyi Yapıyor

Hitit medeniyetine başkentlik yapan Çorum’un her platformda tanıtımını yapmak için büyük gayret sarfeden Milletvekili Ceritoğlu, Hitit medeniyetinin simgelerinden yapılmış özel elbisesi ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Çorum’da sempatik ve mütevazi tavırları ile her kesimden insanın takdirini kazanan Ceritoğlu, TBMM’de de aynı tavırları ile kendisinden  söz ettirmeye başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı ziyarete giderken meclis koridorlarında hitit elbisesi ile gezen Ceritoğlu’nun yöresel kıyafeti büyük bir beğeni topladı.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile birlikte Bakan Mahir Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Ceritoğlu, Kurt, büyük bir tarihi ve kültürel birikime sahip olan Çorum’un tanıtıma ihtiyacının olduğunu, 2016 yılında tanıtım atağı yaşamak istediklerini söyledi.

Ceritoğlu, “Çünkü 2016 yılı Hattusa’nın UNESCO Dünya Miras Listesine alınışının 30. ve Hitit Çivi Yazısı Tabletlerinin ise yine UNESCO Dünya Belleği Programına kaydının 15. yıldönümleri olacak. Bu yüzden bu kapsamda detaylı bir tanıtım etkinliği ile Çorum’un görünürlüğünü artırmak istiyoruz” dedi.

Ceritoğlu, Bakan Ünal’dan Çin Kültür Bakanlığı ile Pekin’de yapılması planlanan Hititler temalı etkinlik ile Japon Medyasına yönelik bir tanıtım gezisi programı yapılması için destek istedi.

Ünal, Çorum’un kültür ve turizm alanında hak ettiği değere ulaşması, sorunların çözümü noktasında elinden gelen desteği sağlayacağını bildirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık