Ana Sayfa Gündem CHP'li Dudu:İsrail ile Kardeş Olmak İhanettir

CHP'li Dudu:İsrail ile Kardeş Olmak İhanettir

AK Parti'nin dış politikasını eleştiren CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, "Gazze'deki abluka ortadan kalkmadan İsrail ile yeniden kardeş olmak ihanettir" dedi.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 18:58
CHP'li Dudu:İsrail ile Kardeş Olmak İhanettir

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağı üzerinden eleştirerek, "Gazze'deki abluka ortadan kalkmadan İsrail ile yeniden kardeş olmak ihanettir. Bunu herkesin böyle bilmesini istiyorum. İlginç bir Rus atasözü; 'Ayı ile dansa kalkan, ayı yorulmadan yerine oturamaz' diyor. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan'ın durumu da biraz buna benziyor. Ayıyla dansa kalktılar tabiri caizse ama ayının yorulmaya pek niyeti yok" dedi.

"GÜNEYDOĞU'DA HENDEK SAVAŞI VAR"

CHP Hatay Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Mevlüt Dudu, partisininKahramanmaraş İl Kongresi'ne katıldı. Mevcut İl Başkanı Esat Şengül ile Ünal Ateş'in tek aday olduğu kongrede divan başkanlığı da yapan Mevlüt Dudu, partililere yönelik konuşmasında hükümeti eleştirdi. Güneydoğu'daki gelişmeleri hendek savaşı olarak değerlendiren Dudu şöyle konuştui: "Adına çözüm süreci dedikleri ve CHP'nin de katılmadığımız için zaman zaman eleştirilmemize neden olan süreç bugün Türkiye'yi hangi noktaya getirmiştir.

"DEĞERLİ YALNIZLIK ÜRKÜTEN YALNIZLIĞA DÖNÜŞTÜ"

Bunun yanında özellikle dış politikada AKP hükümetinin mezhep eksenli dış politikası,Türkiye'yi bir bataklığa sürüklemiş durumdadır. Sadece mezhep eksenli politikayla önceSuriye, ne yazık ki AKP'nin yanlış politikasının da sonucu olarak kan gölüne dönmüştür.Irak'ta yaşananlar ortadadır. Stratejik derinlik diye çıktıkları yol bir stratejik rezilliğe dönüşmüştür. Değerli yalnızlık, örgütten yalnızlık, ürküten yalnızlığa dönüşmüştür."

İHRAÇAT DURMA NOKTASINDA ELEŞTİRİSİ

Mevlüt Dudu, düşürülen Rusya uçağına Rus atasözü ile örnek vererek, CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi eleştirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Rus uçağının düşürülmesiyle karşı karşıya olduğumuz tablo gerçekten çok vahimdir. OlayınTürkiye ekonomisine, dış politika yanlışlarının Türkiye ekonomisine çok olumsuz katkıları vardır. Rusya krizi bu olumsuz katkıları 2'ye belki de 3'e, 4'e katlamıştır.

Ortadoğu'ya olan ihracatımız zaten durmuştu. Şimdi Rusya ile ilişkilerimizin bozulması,Rusya ile ihracatımızı da adeta durma noktasına getirmiştir. Bu yalnızlığın sonucu olarak 'one minute' diyerek İsrail'e söylemediğini bırakmayan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP, bugün yeniden İsrail'e sarılmak durumunda kalmıştır.

"İSRAİL'LE KARDEŞ OLMAK İHANETTİR"

Gazze'deki abluka ortadan kalkmadan İsrail ile yeniden kardeş olmak ihanettir. Bunu herkesin böyle bilmesini istiyorum. İlginç bir Rus atasözü; 'Ayı ile dansa kalkan, ayı yorulmadan yerine oturamaz' diyor. Şimdi bizim durumumuz da daha doğru bizim derkenRecep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin durumu da biraz buna benziyor. Ayıyla dansa kalktılar tabiri caizse ama ayının yorulmaya pek niyeti yok."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık