Ana Sayfa Siyaset CHP'nin Yeni İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Oldu

CHP'nin Yeni İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 35'inci İl Kongresi'nde yapılan oylama sonunda yeni İl Başkanı Cemal Canpolat oldu.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 01:33


CHP'nin Yeni İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Oldu

Bostancı Gösteri Merkezi’nde dün başlayan CHP 35. Olağan İstanbul İl Kongresi’nin ikinci günü adaylar kesinleşti. 10’a yakın isim adaylık açıklaması yapmıştı. Ancak kongrede, adaylık için 64 delegenin imzası gerekiyordu. Sadece Gökan Zeybek ve Cemal Canpolat yeterli imzayı toplayarak aday olabildi.

İl başkanlığı yarışına giren ancak yeterli imzayı toplayamadığı için aday olamayan Necdet Saraç imzalara müdahale edildiğini öne sürdü. Saraç "Siyasette 24 değil 12 saat bile çok uzunmuş. Benim için verilen imzalara hem genel hem yerel düzeyde müdahale edildi" iddiasında bulundu. Siyasi kirliliğe, kirli oyunlara alet olmamak için aday olamadığını söyleyen Saraç mücadeleye devam edeceğini dile getirdi.

Adaylar Canpolat ve Zeybek, oylamaya geçilmeden önce birer konuşma yaptılar. İlk sözü Cemal Canpolat aldı. 

Adayların konuşmasından sonra Divan Başkanı Ercan Karakaş, sandıkların kurulması için kongreye 45 dakika ara verdi. Sandıkların kurulması ile birlikte oylamaya geçildi. Saat 20.10 itibariyle sona eren oy verme işleminin ardından sayıma geçildi. 317 delegenin oyunu alan Cemal Canpolat CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı oldu. Gökhan Zeybek ise 285 oy aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık