Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ İçin YÖK'ü Göreve Çağırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ İçin YÖK'ü Göreve Çağırdı

Mehmet Akif Ersoy'u Anma etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ODTÜ'lü akademisyenleri eleştirerek YÖK'ü göreve çağırdı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2015 Pazar 09:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ İçin YÖK'ü Göreve Çağırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Mehmet Akif Ersoy anısına Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda konuştu.ODTÜ'de bir grubun basketbol sahasında namaz kılmak istemesiyle başlayan namaz gerginliğine değinen Erdoğan, "Utanmak yok, sıkılmak yok! ODTÜ'de namaz kılan gençlerin üzerine saldırıyorlar" dedi.

"ODTÜ'NÜN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM"

Konuşmasında ODTÜ'lü akademisyenleri de hedef alan Erdoğan, "Yönetici kadrolar, 'Özgürlükçüyüz' diyorlar. Sizin neyiniz özgürlükçü? Ellerine geçirdikleri bir dokunulmazlık zırhını bu tür aleyhte kullanma gayreti içerisine giriyorlar. Böyle bir şey olamaz. Gereği neyse, bunun da YÖK tarafından yapılması gerekir. Cumhurbaşkanlığı makamı olarak bunun da takipçisi olacağız.

"ÖĞRENCİLER ADLİ SUÇLU HALİNE GELİR"

Gerek üniversitelerdeki gerekse hendeklerin arkasındaki gençlerin insanlığa faydalı bireyler haline dönüşmesini temenni ediyorum. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da pek çok gencimiz kendilerinin olmayan kavganın içinde birer ikişer gidiyorlar. Fikri olmayan insan, şiddete sığınır. Bu durumda öğrenciler mazlum olmaktan çıkar, sadece birer adli suçlu haline gelir" dedi.

MEHMET AKİF'İ ANDI

Mehmet Akif'in ağlayan bir mazlum olmak yerine bir dava adamı olmayı tercih ettiğini söyleyen Tayyip Erdoğan, "Buna karşı mülteci durumuna düşmekten kurtulamamıştır. Dünyada cenaze namazına devlet erkanının katılması yasaklanan belki de tek milli şairdir.

Sevgili gençler, bakın bu milletin tarihinde neler olmuş neler... Düşünün bir istiklal şairine devlet erkanından kimse onun ölümünde uğurlamaya gelmiyor, gelemiyor. Nerelerden geçtik, hamdolsun şimdi neredeyiz. Mehmet Akif Ersoy, bir istiklal ve istikbal aşığıydı. Onun tek umudu gençlikti" diye konuştu.

TERÖR OPERASYONLARI

Erdoğan, törendekilerden yoğun alkış alan konuşmasına şu sözleri ile deva etti: "Bul ülkede herhangi bir ameliyata, operasyona asla ve kat'a izin vermeyiz. Gençler unutmayın diklenmeyeceğiz ama dik duracağız. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde başka bir devlete müsaade edilmez.

"ASIM'IN NESLİNİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ"

Bu millet geçmişte çok acılar yaşadı. Bir dönem bu ülkenin gençleri sağ, sol diye bir birine kurşun sıktı. Maalesef Gezi olayları gibi olaylarda piyon gibi kullanıldı. Binlerce gençKandil'de kurulan insan pazarında bozuk para niyetine harcandı.

İşte biz son 13 yıldır bu ülkeye faydalı bir nesil yetiştirmenin, Asım'ın neslini ayağa kaldırmanın mücadelesini veriyoruz. Bu mücadelemizi de 78 milyonun tamamı için yapıyoruz. Bu ülkenin hiçbir gencinin heba olmasına, yitip gitmesine gönlümüz razı değil."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık