Ana Sayfa Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Noel Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Noel Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Noel nedeniyle yayınladığı mesajında, "Hıristiyanlık inancına mensup vatandaşlarımızı, Noel Yortuları vesilesiyle en içten duygularımla tebrik ediyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 21:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Noel Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin hangi dine, inanca, etnik kökene ve mezhebe mensup olursa olsun, tüm vatandaşların geleceklerinden emin olarak, barış,huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürdükleri bir coğrafya olmasının herkes için iftihar vesilesi olduğunu bildirdi.

ERDOĞAN'DAN NOEL TEBRİĞİ

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre Erdoğan, Hristiyanlık inancına mensup vatandaşları Noel Yortuları dolayısıyla tebrik etti. 

Erdoğan, yayımladığı mesajda, yüzyıllar boyunca farklı kültürlerin, inançların bir arada barış ve kardeşlik içinde yaşadığı Anadolu topraklarının, ötekileştirmenin zemin bulamadığı bir medeniyet havzası olarak dikkati çektiğini belirtti. 

Mesajında, "Ayrımcılığın, ırkçılığın her türüne karşı olan bizler, mensup olduğumuz medeniyetin değerleri doğrultusunda, farklı dinlerin ve kültürlerin mevcudiyetini bir zenginlik olarak telakki ediyoruz" ifadesine yer veren Erdoğan, söz konusu değerlerin hayata geçirilmesi sonucunda Anadolu coğrafyasının, öteden beri çatışmadan, savaştan, zulümden ve baskıdan kaçan herkese korunaklı bir çatı, güvenli bir liman olduğunu vurguladı.

İŞTE ERDOĞAN'IN MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Ülkemizin, hangi dine, inanca, etnik kökene ve mezhebe mensup olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın geleceklerinden emin olarak, barış, huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürdükleri bir coğrafya olması hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Bizler, gelecekte de ülkemizdeki çeşitliliği bir zenginlik olarak görmeye; karşılıklı saygı doğrultusunda yarınlarımızı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

Farklı mezhep, gelenek ve kiliselere mensup Hristiyan vatandaşlarımızın kendi inançları doğrultusunda kutladıkları Noel Yortularının, birlik ve beraberlik duygusunun güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere tüm Hristiyan aleminin Noel Yortusunu bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine esenlikler diliyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık