Ana Sayfa Gündem Güvenlik Zirvesine 'Terörle Mücadele' Damgasını Vurdu

Güvenlik Zirvesine 'Terörle Mücadele' Damgasını Vurdu

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesi sona erdi. Zirvede, terörle mücadelede kararlılık ön plana çıktı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 17:42
Güvenlik Zirvesine 'Terörle Mücadele' Damgasını Vurdu

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesi sona erdi. Toplantıda, terörle mücadele konusunda istikrar ve güvenlik güçlerinin yürüttüğü faaliyetler, Suriye ve Irak'taki güvenlik durumu ve Türkiye'ye yönelik risklerin ele alındığı bildirildi.

ZİRVEYE "TERÖRLE MÜCADELE" DAMGASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen güvenlik zirvesi sona erdi. Toplantı sonrası Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, "Terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimizin yürüttüğü faaliyetler ele alınmıştır. Terörden olumsuz etkilenen vatandaşlarımızın güvenlik, huzur ve esenliğinin azami şekilde korunması ve sürdürülmesi bakımından başta sağlık, eğitim, kentsel altyapı, çevre ve ulaşım olmak üzere tüm alanlarda yürütülen çalışmalar ve alınacak tedbirler gözden geçirilmiştir.

KARARLILIK VURGUSU

Toplantıda ayrıca Suriye ve Irak'taki güvenlik durumu ve ülkemize yönelik riskler değerlendirilmiştir. Hükümetimiz, ülkemiz ve milletimizin güvenlik ve refahı için terörizmle mücadeleyi en kapsamlı biçimde sürdürmeye kararlıdır" denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık