Ana Sayfa Gündem İntihar etmek isteyen genci Erdoğan ikna etti

İntihar etmek isteyen genci Erdoğan ikna etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Köprüsü'nde makam aracını durdurarak intihar girişiminde bulunan Vezir Çatraş isimli vatandaşın bu eylemden vazgeçmesini sağladı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2015 Cuma 16:43
İntihar etmek isteyen genci Erdoğan ikna etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından Asya yakasından Avrupa yakasına geçerken, Boğaziçi Köprüsü'nde intihar girişiminde bulunan Vezir Çatraş isimli vatandaşın bu eylemden vazgeçmesini sağladı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan'ın eylemin söz konusu olduğu noktada makam aracını durdurmasının ardından, intihar girişimi son buldu.

Varank'tan kritik müdahale

Korkuluklara yaklaşarak intihar girişiminde bulunan vatandaşı ikna etmek için devreye giren Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank, yoğun çaba sarf etti. Cumhurbaşkanı'nın araçta olduğuna inanmayan Vezir Çatraş'a "Bak plakasına bak, gel Cumhurbaşkanı burada. Cumhurbaşkanı'nı arabadan çıkaramayız, sen gel" diye seslendi. Varank bir müddet sonra "Ben Cumhurbaşkanı'nın Başdanışmanıyım" diyerek vatandaşı ikna etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

Cumhurbaşkanı'nın sorunla ilgilendiğini duyması üzerine Çatraş, köprüden aşağı atlama tehdidine son vererek Erdoğan'ın makam aracının yanına gitti. Siirtli olduğunu belirten ve ailevi problemler nedeniyle bunalıma girdiğini söyleyen Çatraş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendisini dinlediği Vezir Çatraş'ın sorunlarının çözümüne yardımcı olunması için yetkililere gerekli talimatları verdiği de kaydedildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık