Ana Sayfa Ankara Keçiören’de Et Kombinesi ve Kadın Eli Projesi Hayata Geçiriliyor

Keçiören’de Et Kombinesi ve Kadın Eli Projesi Hayata Geçiriliyor

Keçiören belediyesi her gün büyüyen ve gelişen ilçenin taleplerini karşılayabilecek modern bir et kombinesi ve kadın eli projesini Erol Kaya başkanlığında tarım ve hayvancılık komisyonu tarafından hayata geçiriyor.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2020 Pazartesi 22:08
Keçiören’de Et Kombinesi ve Kadın Eli Projesi Hayata Geçiriliyor

Keçiören Belediyesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Erol Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Keçiören Belediyesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu olarak; Bölgemizde yaptığımız incelemeler sonucunda, Keçiören bölgemizde  büyük baş ve küçük baş, hayvan kesim yeri et kombinesine ihtiyaç olduğunu tespit ettik.  

Bu ihtiyaca göre Tarım ve Hayvancılık Komisyon üyelerimizle birlikte Keçiören bölgesinde et kombinesi kesim ve satış tesisinin yapılacağı en az 5 dönümlük yer için yaptığımız çalışmalarımızda Bağlum bölgesinin uygun olduğunu gördük.

Öncelikle edilecek arazi ve arsa üzerine 30- 35 adet 15- 20 m2 lik dükkanların yapılması,bu dükkanlarda haftanın 3 günü taze et ve yöresel organik ürünlerin satışlarının yapılması planlanmaktadır. Et olarak Dana, Koyun, Kuzu Eti, Sucuk, Tavuk ve sakatat satışları, Yöresel ürünler olarak, Süt, Peynir, Tereyağı, Yumurta, Bal, Reçel, Turşu, Tarhana, Kesme Makarna vs. gibi organik ürünlerinin uygun fiyatlara satışlarının yapılması planlanmaktadır.

Keçiören Belediyemiz adına kurulacak olan halkımıza hizmet projemize, Keçiören Halkı ve diğer ilçelerde bulunan vatandaşlarımız akın edeceklerdir.

Bilindiği üzere bölgemizde bu şekilde halka ucuz taze et ve organik yöresel ürünlerin satışı yapıldığı bir yerimizin olmadığı, Keçiören ve çevre ilçelerdeki vatandaşlarla yaptığımız görüşmeler sonucunda da vatandaşın en yakın ilçe olarak kazan’a 50 km  yol yaparak bu gibi ihtiyaçlarını temin ettiklerini biliyoruz.

Keçiören bölgemizde böyle bir hizmetin sunulması durumunda kurulacak tesise Keçiören Halkı ve diğer ilçelerin halkının da büyük rağbet göstereceğini bekliyoruz.

Diğer bir projemizde yine aynı tesis içerisinde  ‘’KADIN ELİ PROJESİ ’’ dir.

Keçiörenli kadınlarımız evlerinde yaptıkları Turşu, Reçel, Salça, Peynir, Tereyağı, Tarhana, Kesme Makarna, Yufka, Bazlama, Ev baklavası, Yaprak Sarması vs. gibi ürünlerinde satışını tesisimizde yapabileceklerdir. Bunun sayesinde evlerine bütçelerine katkı sağlamış olacaklardır.

Aynı zamanda bu tesiste çalışacak bay bayan elamanlara ihtiyaç olacaktır. Buda kısmen bölgemizde işsiz olan Keçiörenli vatandaşlarımıza iş imkanı sağlayacaktır.

Tesisimiz kurulduğunda çevre ilçelerde bulunan besi çiftlik sahipleri ve üreticilerle yaptığımız görüşmelerde devamlı taze uygun fiyata et temin edeceklerinin de sözünü almış bulunmaktayız.

Bu kurulacak tesisin içerisine mescit, otopark yapılması ayrıca tesise yakın,  ailelerin vakit geçirebilecekleri çocuk oyun alanları ve mesire alanları yapılması uygun olur. Burada aileler tesisimizden almış oldukları günlük organik yöresel ürünleri ve taze etleri yakındaki mesire alanında mangal keyifi yaparak tadabilme imkanı da bulabileceklerdir.

Burası tam bir Ticaret Merkezi haline gelecek, Keçiören Halkı ve üreticisi kazanacaktır.

Keçiören Belediyemizin öncelikle böyle bir halka hizmet projesine öncülük yapıp bu tesisi kurup ya da kurulmasına öncülük etmesi halktan çok büyük bir takdir toplayacağından şüphemiz yoktur. Herkesin bildiği gibi Belediyeler halka hizmet ile sorumludur.

Bu tesiste hizmet noktasında birçok şeyi içinde barındırıyor, Çok büyük olmasa da bölgemizde kısmen işsizlik azalacak bölgedeki besi çiftlik sahipleri üreticilerin işleri açılacak kazanacak kazandıkça personel ihtiyaçları doğacaktır. Bunun yanı sıra Keçiören Halkı ve diğer ilçelerin vatandaşları da ucuza et ve organik yöresel ürünleri alma şansları olacaktır.

Bölgemize gelişler gidişler yoğunluk kazanacağından bölgemiz bir ticaret merkezi haline gelecektir.

YORUMLAR
  • yorum2020-03-03 01:41:34Erkan şahin

    Keçiören belediyesine yakışır bir proje olur Çok mükemmel düşünmüşsünüz saygılar

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık