Ana Sayfa Ankara MİT Personel Alımı Başvurusu 2016

MİT Personel Alımı Başvurusu 2016

Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli kurumlarından biri olan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)'de çalışmak o kadarda zor değil. Eğer gerekli kriterlere uyuyorsanız sizde MİT Personeli olabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 12:54
MİT Personel Alımı Başvurusu 2016

Milli İstihbarat Teşkilatı Türkiye Cumhuriyeti'nin en özel ve en güvenlikli kurumlarından biridir.MİT topladığı bilgileri sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına toplar ve yasalar çerçevesinde üstüne düşen görevi yerine getirir.

MİT'te çalışmak herhangi bir işten fazlasını ister. Bu iş; analitik zekâyı, aratıcı düşünmeyi, özgüveni, yüksek sorumluluk bilincini, yabancı dil bilgisini, entelektüel donanımı, profesyonel disiplini, güçlü yazılı ve sözlü iletişim becerilerini, takım çalışmasına yatkınlığı, gelişime, değişime açıklığı ve ketumiyeti, gerektiren sıra dışı bir kariyerdir.

3 ALANDA ELAMAN

Millî İstihbarat Teşkilâtı çalışanları, ülkemizin ulusal güvenliğine ilişkin stratejilerin ve politikaların oluşturulmasında rol oynamaktadırlar. Sizde MİT'te çalışmak istiyorsanız şu üç alanın birinde uzman olmanız gerek.

1- İstihbarat Uzman 2- Arapça Dil Uzmanı 3- Bilim ve Teknoloji Uzmanı

ŞARTLAR

MİT bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin seçtiği alana göre şartlar değişmektedir. Bu anların bir çoğunda YDS/KPDS/ÜDS/KPSS şartı var. Tüm şartlara ve alanlara bu linkten ulaşabilirsiniz:http://www.mit.gov.tr/iksayfasi/ik.html

BAŞVURU

Kendinize uygun alanı bulduğunuzda Milli İstihbarat Teşkilatı'nın resmi internet sitesinden "özgeçmişini bırak" butonunu tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Sitede butonu bulamayanlar bu linkten başvuru yapabilirler: http://www.mit.gov.tr/iksayfasi/basvuru.html 

Özgeçmiş formu; öğrenim, yabancı dil, iş tecrübesi, sağlık gibi bilgilerin istendiği 14 farklı bölümden oluşmaktadır. Başvuru sayfasında örnek özgeçmiş formunuda inceleyebilirsiniz.

MİT 2016 PERSONEL ALIMI

MİT 2016 yılında personel alımı için resmi bir ilan yayınlamasada başvuru sayfası sürekli açık olduğu için özgeçmişinızı bırakıp başvuru yapma hakkını sizlere sunuyor. MİT sadece ilan yoluyla personel alımı yapmıyor, her hangi bir sebepten dolayı bünyesinde çalışan elemanların MİT'ten ayrılması veya ölümü durumunda bu başvuruları değerlendiriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık