Ana Sayfa Eğitim Öğretmenlerin hizmet içi eğitim süresini valilikler uzatabilecek!

Öğretmenlerin hizmet içi eğitim süresini valilikler uzatabilecek!

Öğretmenlerin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu valiliklerce belirlenecek.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 08:03
Öğretmenlerin hizmet içi eğitim süresini valilikler uzatabilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) SMS göndererek doğu ve güneydoğu illerindeki öğretmenleri hizmet içi eğitim için kendi şehirlerine çağırmıştı.

Tepki alan bu uygulamaya yönelik MEB’den bir açıklama geldi. Açıklamada, bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün önlemlerin alınacağı belirtildi.

Ayrıca, “lüzum görülmesi halinde öğretmenlerin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu, her yerleşim yeri için farklı özellik arz edeceğinden buralarda alınacak tedbirler valiliklerce belirlenecektir” denildi.

MEB: ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER MAĞDURİYET YAŞAMAYACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Eğitim-öğretim süreci devam ederken bazı kurumlarımızda değişik sebeplerle geçici sürelerle eğitim faaliyetleri ile ilgili kısmi aksamalar yaşandığı, örgün ve yaygın eğitime geçici sürelerle ara verildiği bilinmektedir.

2015-2016 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi uyarınca planlandığı şekilde gerçekleştirilemeyen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin telafi edilmesi için alınması gereken tedbirler ve uygulanacak yöntemler konusunda öğretmenlerimizin bir kısmı hizmet içi eğitime alınmıştır.

Lüzum görülmesi halinde öğretmenlerimizin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu, her yerleşim yeri için farklı özellik arz edeceğinden buralarda alınacak tedbirler valiliklerce belirlenecektir.

Çeşitli sebeplerle eğitim – öğretimin gerçekleştirilemediği kurumlarımızda yapılamayan eğitim – öğretim faaliyetlerinin telafisi için valiliklerce ilgili mevzuatı doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak eksiklikler giderilecektir. Telafi eğitimlerinde bir eğitim – öğretim dönemi boyunca tamamlanması gereken 180 iş günü esas alınarak eğitimler planlanacaktır.

Bakanlığımız bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün önlemleri almaktadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık