Ana Sayfa Ankara Polatlı'da Tarihi Kaleye Zarar Verildi

Polatlı'da Tarihi Kaleye Zarar Verildi

Ankara'nın Polatlı ilçesindeki Gavur Kalesi'ne kimliği tespit edilemeyen kişi ya da kişilerce zarar verildiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2016 Cuma 19:22
Polatlı'da Tarihi Kaleye Zarar Verildi

Ankara'nın Polatlı ilçesindeki Gavur Kalesi'ne kimliği tespit edilemeyen kişi ya da kişilerce zarar verildiği iddia edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Mahir Özel, Polatlı şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktaki Sarıoba Mahallesi Hamamboğazı mevkisindeki tarihi kaleye ilişkin açıklamasında, Polatlı'nın tarihi değerlerine sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Özel, şunları kaydetti:

"Elimizden gelen her türlü çabayı göstererek öncelikle halkımızı bu konuda uyaracağız, bilgilendirerek bu eserlere nasıl sahip çıkmaları yönün de onları aydınlatacağız. Binlerce yıldır yerleşim yeri olan Polatlı'nın tarihi değerlerinin korumaya alınması ve tarih turizmine kazandırılması için Polatlı Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclislerinden gerekli çalışmaları yapacağız." 

Polatlı Kaymakamlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Ayrıca, Polatlı Belediyesi de kurduğu Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi ile şehrin tarihi değerlerinin tespiti ve turizme kazandırılması için çalışmalar yürütüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık