Ana Sayfa Gündem Putine Kızdı,Fiyatlarda Yüzde 50 İndirim Yaptı

Putine Kızdı,Fiyatlarda Yüzde 50 İndirim Yaptı

Manisa'da mobilya üreticisi bir firma, Rusya'nın uyguladığı ambargolara kızdı, 2 milyon dolara yakın ihracatını keserek ürünleri yurt içi piyasada yüzde 50 indirimle satışa sundu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2015 Pazar 20:08
Putine Kızdı,Fiyatlarda Yüzde 50 İndirim Yaptı

Rusya'nın Türkiye'nin hava sahasını ihlal eden uçağının düşürülmesinin ardından Rusyaile Türkiye arasında yaşanan siyasi ve ekonomik kriz mobilya sektörüne de sıçradı. Mobilya üreticisi bir firma, Rusya'nın Türkiye'ye karşı uyguladığı ambargoları protesto etmek amacıyla 2 milyon dolara yakın ihracatını keserek, Manisa'da açtığı fabrika satış mağazasında yüzde 50 indirimle ürünleri satışa sundu. Mağaza girişine ise "Putin'e inat,Rusya'ya yapacağımız ihracatın hepsini geri çekiyoruz. Tüm ihraç mallarımızı Manisahalkına yarı fiyatına sunuyoruz" yazılı pankart asıldı.

"ONLARA AMBORGO KOYMUŞ OLDUK"

Fabrika satış mağazasının sahibi Mesut Aldemir, mağazalarında mobilya, halı gibi ev ürünleri sattıklarını belirterek, "Rusya'nın bize uyguladığı ambargoya inat biz de Rusya'ya yapacağımız bütün ihracatı geri çektik. Hepsini Manisa halkına yarı fiyatına 12 taksitle sunuyoruz. Bu şekilde biz de onlara ambargo koymuş olduk. Tüm ev ihtiyaçlarının hepsi satılacak. Mobilya eşyalarımız, yatak, battaniye, halı gibi ürünler yarı fiyatına satışa sunacağız. 2 milyon dolar üzerinde ihracatımız vardı. Ancak hepsini geri çektik. Ankara,Kayseri, İzmir, İnegöl fabrikalarındaki tüm ürünleri buraya getirdik. Piyasadaki mobilya sektöründeki ürünlerin hepsi bizde yüzde 50 indirimle satışa sunulacak" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık