Ana Sayfa Gündem Rektörü camiler de kurtaramadı

Rektörü camiler de kurtaramadı

Laçiner, önce ‘paralelci olduğu’ iddiasıyla rektörlükten oldu, 9 ay sonra da ‘paralel yapı’ operasyonunda gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 19:25
Rektörü camiler de kurtaramadı

4 yıllık görev süresi içinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi kampüsüne 3 cami, 53 ayrı mescit yaptıran Rektör Sedat Laçiner, önce ‘paralelci olduğu’ iddiasıyla rektörlükten oldu, 9 ay sonra da ‘paralel yapı’ operasyonunda gözaltına alındı.

Önceki gün Çanakkale’de, Paralel Devlet yapılanmasına yönelik yapılan operasyon kapsamında, aralarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Laçiner, dört yıl boyunca Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde rektörlük yapmış, bu süre içinde haftada en az 2-3 kez Çanakkale’den İstanbul’a gidip, TV’lerdeki canlı tartışma programlarına Rektör ve ”Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik Uzmanı” sıfatıyla katılmıştı.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ne 4 yıllık görev süresi içinde kampüse 3 cami ve 53 ayrı mescit yaptıran Laçiner, ”Minareler süngü, kubbeler miğfer” diye şiir okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden rektör seçilmemişti.

PARALEL YAPI İLİŞKİSİ

Daha önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün atadığı Laçiner, en yüksek oyu almasına rağmen Erdoğan tarafından Rektör atanmadı. Kampüse 15 bin kişilik 3 cami ve 53 mescit yaptıran Laçiner’in “Paralel yapı” ile ilişkisi olduğu öne sürülmüştü. Laçiner dün sabah saatlerinde yapılan Paralel Yapılanma Operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Deniz Ayhan/Ankara

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık