Ana Sayfa Gündem Serkan Çalım;Sağlık Çalışanı Mutsuz,Yeni Mezunlar Umutsuz

Serkan Çalım;Sağlık Çalışanı Mutsuz,Yeni Mezunlar Umutsuz

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Serkan Çalım’ın sağlık çalışanları ve yeni mezunlarla ilgili yaptığı değerlendirme;

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2018 Cuma 14:08
Serkan Çalım;Sağlık Çalışanı Mutsuz,Yeni Mezunlar Umutsuz

Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamayla  2019  yılı içerisinde 25 bin personel ataması gerçekleştirileceği 6500 kişilik atamanında 2018 yılı sonuna kadar yapılacağı beyan edilerek farklı branşlarda  büyük umutlarla okumuş Sağlığa gönül vermiş  yeni mezunlar arasında heyacanlı bir bekleyişin oluşmasına neden olunmuştur.

Alım haberi açıklanan ve henüz ünvanlara göre dağılımı belli olmayan her geçen gün sayıları giderek artan yeni mezunların beklentilerini ne derece karşılayacaktır. Sosyal medyada gündem oluşturmak isteyen  görev tanımları dahi oluşturulmamış Ameliyathane Teknikerlerinin ,Devlette ihale sisteminin kurbanı olan Diş Protez Teknisyenlerinin,Diyaliz Teknikerlerinin ,Patoloji Teknikerlerinin, ENF Mezunları isteklerine cevap verebilecekmidir.

Sağlık Sisteminde branşlaşmaya geçilmesi düşünülerek açılan ve sayıları 10 binlerle ifade edilen farklı branşlarda yeni mezunlar gerek özel sektörde gerekse devlette az sayıda istihdam edilerek sayıları artmakta umutları ise tükenmektedir tüm bu branslarda hemşireler sertifika alarak çalıştırılmaktadır.

Hiç şüphesiz Sağlık alanında geleceğe yönelik hedefler belirlenmekte Stratejik planlar yapılmakta fakat  uygulamada ve bu planların hayata geçirilmesinde aksaklılar olduğu da gözden kaçırılmamalıdır.

Sağlık alanı  her geçen gün  tercih edilen bir meslek grubu olmaktan uzaklaşmaktadır. Yeni mezunlar kendi branşlarında çok az sayıda atama yapılmasından şikayetçi iken ,Çalışma hayatına başlayanlar ise çalışma şartlarından ve döner sermaye adaletsizliğinden muzdarip

Sağlık camiası kaybettiği prestijini ,hak ettiği değerini , hak ettiği ücretini tekrardan alacağına olan ümidimiz ve Sağlık Bakanlığımızın da bu değerler için var gücüyle çalıştığına olan inancımız tamdır.

YORUMLAR
 • yorum2018-12-14 14:41:30....

  Diş protez sadece hakkı olan kadroyu istiyor o kadar mezun var ama alımlar yok denilecek kadar az.

 • yorum2018-12-14 14:17:34Sileymantuna

  Disbprotez atama bekliyo

 • yorum2018-12-14 14:15:30Gürsel kaya

  Diş protez teknikerleri olarak, her geçen yıl artarak mezun vermemize rağmen son 6 yılda bizlere 349 kadro açılmıştır. Artık hak ettiğimiz kadroyu almayı talep ediyoruz. Sesimizi duyun artık

 • yorum2018-12-14 14:15:22Gülhan

  Evet biz DiŞ PROTEZ TEKNİKERLERİ ihale mağduruyuz

 • yorum2018-12-14 14:12:29Recai Can Doğan

  #DişProteze3000Kadro teşekkürler sesimiZ olduğunuz için @s_calım

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık