Ana Sayfa Gündem Siber saldırılara dikkat!

Siber saldırılara dikkat!

Dünkü yoğun saldırının bugün de sürmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2015 Cuma 11:07
Siber saldırılara dikkat!

Sınırı ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının ardından Türkiye ile Rusya arasındaki gerginlik siber aleme taşınmış, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye’ye karşı siber savaş ilan etmişti. Dün “tr” uzantılı internet sitelerine yönelik yoğun saldırılar gerçekleştirilmiş, Ulaştırma Bakanlığı ve bankaların sitelerine yoğun saldırı düzenlenmişti. Saldırıların bugün de artarak devam etmesi bekleniyor. 

NOTER SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜ!

Dün Noter Bilgi Sistemi saldırılar altında çökmüş binlerce noterde işlemler yapılamamıştı. Sözcü’nün dün Türkiye’ye duyurduğu saldırıların bugün de devam etmesinin beklendiği açıklandı.

SALDIRILAR DEVAM EDECEK!

Hürriyet’e konuşan Türk Telekom yetkilileri “7/24 savunmaya geçmiş durumdayız. Şu ana kadar birçok saldırı püskürtüldü. Bugün hem yurtiçi hem de yurtdışından büyük bir saldırının daha yapılması bekleniyor. Beklenen bu saldırı içinde hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

BAKAN YILDIRIM VE ODTÜ ARASINDA SALDIRI POLEMİĞİ!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ‘tr’ uzantılı adreslere yaşanan siber saldırıya ilişkin ODTܒnün yeterli önlemi almadığını dile getirerek “Sunucuyu ODTÜ işletiyor ama mesele bir ulusal güvenlik meselesi, bu çeşit saldırılara karşı gerekli önlemlere sahip olunmalı” demişti.

ODTÜ REKTÖRÜNDEN CEVAP

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, ise  ”Uluslararası literatüre geçecek düzeyde bir siber saldırı yaşandı. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Alan Adı Yönetimi sistemi, saldırı öncesinde ve saldırı sırasında uluslararası güvenlik standartları ne gerektiriyorsa, gerekli önlem ve işlemlerin hepsini fazlasıyla yerine getirdi” diyerek bakana cevap vermişti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık