Ana Sayfa Siyaset "Sınırını ve Haddini Aşma" İsimli Köşe Yazısı

"Sınırını ve Haddini Aşma" İsimli Köşe Yazısı

Ülkemizin tarihi, coğrafi özellikleri, siyasi yapılanması, nüfusu ve gelecekte yapabilecekleri göz önüne alınırsa ne kadar mühim bir stratejik konumda olduğu yeterince anlaşılır.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2015 Cumartesi 11:02

Ülkemizin tarihi, coğrafi özellikleri, siyasi yapılanması, nüfusu ve gelecekte yapabilecekleri göz önüne alınırsa ne kadar mühim bir stratejik konumda olduğu yeterince anlaşılır. Bu kadar mühim faktörler arasında ülkemizin dış ve içteki uzantılarının ülke aleyhine uğraşması da kaçınılmaz olmuştur. Elbette ki bu Aziz Milletimizin, büyük Uluslu Devletinin buna mukabele etmesi de mukadderattır.

Bütün bu gelişmeler çerçevesinde Ülkemizin üzerinde oyun oynayan bir kısım dış mihraklara ve onların içerideki uzantılarına dur demek elzemdi.  Vatandaş olarak bizlerin de “iyi vatandaş, gelişmiş ülke, saygıdeğer millet” olma gayreti hasebi ile sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Birçok kıymetli yazarımız tarafından bu konular yazıldı.  Bir kısmı da dış tesirler altında olanlar ise ülkesinin ekmeğini yerken, gerek Rusya ve gerekse birilerinin ağzıyla, onlardanmış gibi idiler. Ülkesine ihanet ettiğinin belki de farkında değildiler. Bilemiyoruz  belki de birilerinin uşaklığını yapıyordular da bunun gayet iyi farkındaydılar. Allahû âlem…

Onlara hitaben cennet mekân Yavuz Sultan Selim Han’ın sözüyle derim ki: Cesaret insanı zafere, karasızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür!

Şunu unutmamak lazım ki, Türkiye artık “eski Türkiye" değil. Bizimle it dalaşı tabir edilen oyunlar oynanamayacağını bir kez daha göstermiş olduk tüm dünyaya.

O kadar kara haber çığırtkanlığı yapıldı ki gerçekten toplumu karamsarlığa sürükleyen; yok efendim gaz kesilirse Türkiye perişan olur, yok efendim domatesi almazsa ekonomi zarar görür vs. Aslında bunların olma ihtimali çok azdır  O yürek Rusya’da ve diğer yandaşlarında yok. 

Bizler hak davamızda ülkesine ve âlem-i İslam’a hizmet eden bir millet olduğumuz sürece Allah bizimledir ve her daim bizim yardımcımızdır. Bu inancımızı yitirmeden devam ettirmek gereklidir.

Tüm insanlığa adalet dağıtan bir Osmanlı vardı. Büyük fütuhatlar yapan ecdat ne diyor biliyor musunuz? Tabir-i caizse gidin tüm dünya liderlerine söyleyin ki;

“Şimdiki Osmanlı  ( Türkiye)   padişahı ( cumhuriyeti )  öncekilere benzemez. Bizim gücümüzün ulaştığı yerlere, sizin imparatorunuzun (liderlerinizin )hayalleri bile ulaşamaz.” Fatih Sultan Mehmet Han.

Bizlere ve tüm insanlığa düşen büyük görevler vardır. İyiliği emredip kötülükten de uzaklaştırmaktır.    

Aslında Dünyadaki bir takım değişmeler, Adaletin yeniden Hakim olma sancılarıdır. Türkmen kardeşlerimize haince saldırıda bulunan Rusya ve ona perde arkasından destek veren ülkeler hadlerini bilmeleri gerektiğini anlamalıdırlar. Bunun vakti geldi de geçiyor bile.

Yeniden büyük Türkiye olarak biz haddimizi biliriz! Haddi aşanın haddini bildirmek gerektiğinin de alasını biliriz.                   

Yeni  Türkiye’nin imarında hak ve hakikatten ayrılmayan. Şahsi çıkarlarından ziyade Ülke menfaatlerini düşünen vicdan sahibi vakıflar, dernekler, federasyonlar, cemiyetler vazifelerini layıkıyla yapmaya azami gayret gösteriyorlar. Bakın İslam coğrafyasına manen ve maddeten en çok ülkemiz yardım ediyor.

Mazlumun yanında  hainlerin de karşısında dimdik  durmayı başaran ancak bizim ülkemizin insanlarıdır. Cennet mekân 2.Abdul Hamid Han  diyor ki:” bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir.”

Böylece bize geçmişten tarihi ibretler bırakılmıştır. Bizler de buradan yola çıkıp, ders çıkartıp tüm dünyaya tekraren yeniden Adaleti, hakkı, barışı kardeşliği tesis etmek istiyoruz. Çünkü küfür tek milletken biz ayrışamayız ayrı ayrı da hareket edemeyiz. Bundan rahatsız olanlar ise yolumuza engeller çıkartanlar olacaktır Bunları aşarak yolumuza devam etmeliyiz…

İsmail TEKPINAR

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık