Ana Sayfa Gündem Türkiye'de 36 bin hayalet taşıyıcı olabilir

Türkiye'de 36 bin hayalet taşıyıcı olabilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, hiç semptom göstermeden koronavirüs geçiren 'hayalet taşıyıcılar'la ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu ve "Türkiye'de 36 bin kişi semptom göstermeden hastalığı taşıyor ya da hastalığı geçirmiş olabilir" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2020 Pazar 11:34
Türkiye'de 36 bin hayalet taşıyıcı olabilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs salgınına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Kara, hiç semptom göstermeden koronavirüs geçiren 'hayalet taşıyıcılar'la ilgili de çarpıcı bir analiz yaptı.

"36 BİN HAYALET TAŞIYICI"

Hürriyet'e konuşan Kara, "Dünyadan gelen veriler, ülkelerdeki vaka sayılarının yüzde 30'u kadar semptomu olmayan, yani 'hayalet taşıyıcı' olduğunu gösteriyor. O zaman şu anda Türkiye'de 122 bin vaka varsa, dışarıda saptayamadığımız 36 bin kişi semptom göstermeden hastalığı taşıyor ya da hastalığı geçirmiş olabilir" ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara: Türkiye'de 36 bin hayalet taşıyıcı olabilirSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara TÜRKİYE'DE SON DURUM

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini devam ettirirken ülkemizdeki vaka sayısı 124 bin 375'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3 bin 336'ya yükseldi. 58 bin 259 kişi salgının pençesinden kurtularak sağlığına kavuşurken bini aşkın vakanın durumu ise ciddiyetini koruyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık