Ana Sayfa Ankara ‘Vekil görüntülü terör destekçileri’

‘Vekil görüntülü terör destekçileri’

Davutoğlu’nun “Terör destekçisi HDP milletvekillerine gerekli dersi TBMM çatısı altında vereceğiz” sözleri “HDP’lilerin dokunulmazlıkları kaldırılacak” diye yorumlandı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 07:55
‘Vekil görüntülü terör destekçileri’
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti’nin “Genç Kal Dünyayı değiştir” sloganıyla yapılan 4. Gençlik Kolları Kongresi’nde “Vekil görünümlü terör destekçilerine gerekli dersi vereceğiz” dedi. Davutoğlu özetle şu mesajları verdi:   GENÇLERİ İNFAZ EDİYORLAR: Terör örgütü ve onun güdümündeki bazı siyasi çevreler gençleri kuşatmak istiyor. Okula gitmesi gereken, yaşları 8-17 arasındaki çocukların, gençlerin ellerine molotofkokteyli tutuşturuyor. Kendi okullarını yaktırıyorlar, güvenlik güçlerine saldırtıyorlar. Dağa kaldırdıkları gençleri ölüme gönderiyorlar. 13-14 yaşındaki çocukların eline silah veriyorlar. Kanına giremedikleri gençleri infaz ediyorlar. Gençleri okula, camiye, kitaba, kaleme düşman hale getirmek istiyorlar. Kazdıkları hendeklerle, kurdukları barikatlarla hukuka, barışa, adalete geçit vermeyeceklerini söylüyorlar. Tam bir şımarıklık içindeler.
İSLAMSIZLAŞTIRMA, İNSANSIZLAŞTIRMA: Herkes emin olsun ki bu cüretkar küstahlığa asla geçit vermeyeceğiz. Vatandaşlar ile teröristler arasına aşamayacakları kalın bir duvar öreceğiz. Bölgeyi istikrarsızlaştırma, İslamsızlaştırma ve insansızlaştırma heveslerine fırsatvermeyeceğiz. 
HUZURLA EVLERİNE DÖNECEKLER: Terör örgütü aylardır millete zulmediyor baskı tehdit şantaj yapıyor. Halk kaçarken bile zulme maruz kalıyor. Cizre’de terörist baskısından kaçan bir aileye ateş açıyor. Sabah da Şırnak kadın kolları başkanımızın arabasına ateş açtılar. Biz bu mücadeleyi yaparken HDP terör örgütünün açtığı hendekleri meşrulaştırma derdinde. Bir HDP vekili utanmadan evlerinden ayrılmak zorunda kalanları tehdit ediyor. Ben de buradan söylüyorum, bu evleri terk eden bütün vatandaşlarımız huzurla evlerine dönecekler. 
GEREKLİ DERSİ VERECEĞİZ: Terör örgütü hak ettiği muamele ile Türkiye’nin geleceğini karartma iddiasını terk edene kadar, silahları toprağa gömene kadar onlarla mücadele edecek, kardeşçe bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Terör örgütü insanları tehdit edecek evinden yurdundan sürecek bu HDP Eşbaşkanı bunlara selam duracak. Terörün mağdur ettiği vatandaşlarımıza gereken maddi ve manevi desteği vereceğiz. Terör destekçisi HDP milletvekillerine de gerekli dersi TBMM çatısı altında vereceğiz. Hendek ve barikatlarla bizi istedikleri noktaya getireceklerini zannedenler büyük yanılgı içinde.
EREN ERDEM’E TEPKİ: Kıymetli kardeşlerimiz sınırlarımızın ardından bir ateş çemberi var. Asırlık statüko yerle bir oldu. Kartlar yeniden karılıyor. Aktörler, sistemler değişiyor. Buna karşılık birileri ülkeye zarar veriyor. Kendi ülkesine karşı başka ülke adına savaşmaktan bahseden, sarin gazı iddialarını ortaya atan milletvekili ana muhalefette siyaset yapabiliyor. Kriz yaşadığımız bir ülkeye sosyal medya üzerinden Türkiye’ye bombalama koordinatları veren hain zihniyetler dolaşıyor. Hem MİT tırları kumpasını kurup hem de hala kendisine hizmet ehli diyen ihanet odakları hala çaba gösteriyor. Bunlar var ama Türkiye’nin genel hissiyatı içinde marjinal unsurlardır. Bunlar Türkiye’ye asla zarar vermezler. Çevremizdeki yangının Türkiye’ye sirayet etmemesi için her türlü tedbiri alıyoruz.

‘Doğu’ya yatırım yapın’

Davutoğlu, Anadolu Aslanları Derneği’nin 9. Divan toplantısında ise özetle şöyle konuştu: “Benim babam da tüccardı. Dizi dibinde ben helal ve haram kavramlarını öğrendim. Dostluğunuzu pekiştirin. Doğu ve Güneydoğuya yaptığınız ticarette özen gösterin oralara yatırım yapın.”
Kulislerde iki iddia
Davutoğlu’nun “gerekli dersi vereceğiz” sözleri dokunulmazlıkların kaldırılması olarak yorumlanırken Başbakan’a yakın kaynaklar, “Cevabı parlamentoda veririz’ diyerek “dokunulmazlıkların kaldırılmasını değil, çözüm yeri olarak Meclis’i işaret ettiğine” dikkat çekti.   Yeni başkan Ecetaş
  - Davutoğlu, kongreye eşi Sare Davutoğlu ile birlikte geldi. Davutoğlu salonda gençleri selamladığı sırada gençlik kolları üyeleri ile sık sık selfie çektirdi. Tribünde olan ve kendisine ulaşamayan bazı gençleri de kırmayan Davutoğlu, telefonları korumalarına getirterek, selfie çekti. 
- Boynukalın’ın yerine İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, tek aday olduğu kongrede yeni gençlik kolları başkanı oldu.
- Kongreye, Afganistan, Pakistan, Myanmar dahil 37 ülke temsilcisi katıldı. 

Boynukalın’a  teşekkür etti
  Davutoğlu, salon dışında da “Burada küçük bir Türkiye görüyorum. Türkiye’nin 81 vilayetinin ruhu da gönlü de yüreği de burada” dedi. gazete baskınıyla gündeme gelen ve son olarak Gençlik ve spor Bakan Yardımcılığı’na atanan Abdurrahim Boynukalın’a teşekkür eden Davutoğlu, “Abdurrahim kardeşime ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  ‘Hakkını arayan gençlik’
  Boynukalın da konuşmasında, “Durmayacağız susmayacağız, yılmayacağız. Pasif, silik özne değil hakkını arayan bir gençlik ihdas ediyoruz. Bu partiye gönül vermek dışında başka unvanım olmadı. Gençlik ve Spor bakanımızdan yük almak için koşturacağız. İstemeden gönlünü kırdığımız, adaletsizlik ettiğimiz kardeşlerimiz olmuştur. Ben sizlerden razıyım bana hakkınızı helal ediniz” dedi.Meşal ile görüştü

Başbakan Davutoğlu, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal’i kabul etti. Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen görüşmede, Meşal’in, Davutoğlu’na bölgedeki son gelişmeler hakkında bilgi verdiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da önceki gün Halid Meşal’i Mabeyn Köşkü’nde kabul etmişti.   Kaynak:Milliyet
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık