Ana Sayfa Siyaset Yalçın Akdoğan'dan Twitter'dan Kandil'e mesaj

Yalçın Akdoğan'dan Twitter'dan Kandil'e mesaj

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, Halkların Demokratik Partisi yönetimi ve terör konularında çeşitli açıklamalarda bulu

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 01:39
Yalçın Akdoğan'dan Twitter'dan Kandil'e mesaj

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "HDP yönetiminin ayrılıkçı, ırkçı, şiddet yanlısı bir dile savrulması, demokrasi ve birliğe karşı meydan okuma" olduğunu belirterek, "Terörü şantaj olarak kullanarak siyaset yapmak demokrasiye hizmet etmez. Yüzde 10 oyu Kandil'e ciro edenler seçmenlerine ihanet ederler" ifadesini kullandı.

"HDP yönetiminin ayrılıkçı, ırkçı, şiddet yanlısı bir dile savrulması, demokrasimize ve birliğimize karşı meydan okumadır" şeklinde değerlendiren Akdoğan, diğer twitlerinde şunları kaydetti:

"PKK'nın 80'li yıllardaki ayrılıkçı tezlerini hortlatmak, bölücü bir dil kullanmak, şiddeti savunmak büyük bir yanılgıdır.

Terörün avukatlığına soyunanlar şiddeti körüklüyorlar. Çözüm Süreci'ni sabote eden anlayış şimdi de demokratik siyaseti zehirliyor.

Terörü şantaj olarak kullanarak siyaset yapmak demokrasiye hizmet etmez. Yüzde 10 oyu Kandil'e ciro edenler seçmenlerine ihanet ederler."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık