İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Ahlak Erezyonu


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
7 Nisan 2016 Perşembe 16:55

İçinde yaşadığı cemiyete faydalı bir insan olmanın temel şartı güzel ahlâka sahip olmaktır.

Ahlakın, dürüstlüğün manevi değerlerin önem arz ettiği bir ülkede yaşayan bir fert olarak siyasetin ahlaki normlara uygun yapılması adına her daim ayrıştırmadan tüm siyasetçilerin temiz siyaset yapmasını arzu etmişimdir… 

Lakin görüyorum ki bir parti genel başkanlığı sıfatıyla örnek olması hesabıyla gerek ahlaki gerek dürüst bir siyaset sergilemesi gerekirken, üzülerek söylüyorum bunların hiçbir emaresini görememekle birlikte, birde belden aşağı sözlerle devletin bakanı hanımefendiye ve bu ülkenin insanına müfteri sıfatıyla züll  bir şekilde sözler sarf etmesi ne kadar utanç verici olduğunu milyonlarca insan görüp işitmiştir.

Siyasi tarihte eşi benzeri olmayan ve rastlanmayan ahlaksız bir sözle tarihe kara harflerle yazılmıştır…  Peki bizler bu yapılan siyasetle mi yeni nesle örnek olacağız? Ağlanacak halimize güler olduk… 

Şunu artık iyi okumak ve görmek lazımdır ki siyaset yapmak her yiğidin harcı değildir.

Toplumun bir kısım zümresine yöneticilik yapmaya çalışan Chp, Genel Müdürü Kılıçtaroğlu bey kürsüden ahlak dersi verirken, verdiği derslerden kendisine hiçbir pay alamamış ki insanlara züll bir şekilde iftira ediyor.

Eğer Atatürk yaşasaydı partinin bayrağını bile sallatmazdı!

 CHP’de partili biri çıkıp Kılıçtaroğlu’na demez mi yahu genel müdür bey siz bir bayana ve anneye edepsizce ahlaki değerlere aykırı bu iftirayı attınız gözünüzle gördünüz mü??? diyen yürekli bir CHP’li yokmu?

Vardır elbette partinin içinden yakın bir günde yiğit bir Anadolu insanı çıkacaktır ve başkaldıracaktır bu ahlaksızlığa. Sen bizim partimizi bitirmeye yönelik çalışıyorsun diyecektir bu hususta.

Bu hadisenin mümessilleri kimse elbette cezasız kalmayacaktır. Devletimiz her yapılan yanlışın karşısında adaletiyle muamele edecektir.

Sayın bakan Dr. Sema RAMAZANOĞLU gerek basın açıklamasında gerekse meclis konuşmasında sözlerinin çarpıtıldığını açık yüreklilikle söylemiştir.

Bu arada sosyal medya sayın bakanın sözlerini haince çarpıtarak bir defadan bir şey olmaz diyerek algı yapan ve bunu da toplumun bir kısmını inandırmaya çalışan troller elbette ferasetli tolumun her kesiminden insanımız inanmadığı gün gibide âşikardır. 

Mamafih inananlarda yok değil maalesef.

Durubu emsal olan bir atasözünü de hatırlatmadan geçmek istemiyorum men dakka dukka çalma kapıyı çalarlar kapını. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık