İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Amerika Kendi İpini Kendi Çekti


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
8 Ekim 2016 Cumartesi 08:25

Zalim batı zulüm etse de lakin Allah mazlumun yanındadır.

Çok sevindirici bir haber 11 Eylül yasası olarak bilinen JASTA Obama’nın veto etmesine rağmen önce Senato'da ardından da Temsilciler Meclisinde kabul edildi…

Bu şunu gösterir Amerika’nın desteklediği terör örgütlerinin verdiği zarardan dolayı tüm dünya mazlumlarına dava yolu açıldı…

Malum Suudi Arabistan’ın Amerika da 750 milyar dolar yatırımı var bunu çekmek isteyebilir bu ciddi bir krize sebep olabilir mi?

ABD bir devrini kendi eliyle kapattı. Sömürü sisteminin başlarını çeken ABD artık bu yasayla çöküşe geçecektir.

Kurtla, kuzunun bir münazarasını nakledeyim: Kurt su kaynağının başında oradan su içmeye gelen kuzuyu yemek için gözüne kestirmiş. Masum kuzu akan suyun kenarında su içmek için gelmiştir. Kurt kuzuyu yemek için bahane bulacak ya kurt derki hey kuzucuk suyu bulandırma bak yoksa seni yerim…

Halbuki suyun başında kurt var aşağıya akan su yukarıya doğru nasıl bulanır, maksat kuzuyu yemek…

Hal böyle olunca ABD ise 11 Eylül’de ikiz kuleleri kendi vurdurup akabinde ise Müslümanları suçlamıştı… Neden? İslam âlemine zulüm etmek için iş birlikçileriyle beraber ittifak ettiler.

Dikkat edin o gün kendi adamlarından hiç kimse işe gitmiyor yani Yahudi kökenliler.

Tabi bu yasanın asıl maksadı Türkiye ve Suudi Arabistan maddi olarak yıpratmaktı.

Lakin bunların sonucunda aslında ABD kendi boynuna ilmeği geçirmiştir.

15 Temmuz mağdurları fetöye destek veren Amerika ya karşı dava açabilme yolunu açmaktadır.

Hatta ırakta Saddam’ı devirip Iraklılara zulüm eden ABD’ye dava yolu açılmıştır.

Ma’mafih işlenen zulümlerin hedefi İslam coğrafyasıdır. Bütün oyunlar bu yönde yazılıp oynanmaktadır. İngilizler yazar diğer piyonları oynar.

Küfür tek millet olmuş mazlumlara zülüm etmektedir. İşte en önemlisi de İslam coğrafyasının tekrar ittihad ve tesanüd te birleşmelidir. Çünkü hep birlikte artık diriliş vaktidir…

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarına baktığımızda verilen mesaj açık ve nettir.

Tunus, Irak,  Suriye, Libya, Pakistan ve Afganistan'da yaşananlar birbirinden ayrı gelişmeler olarak görülemez.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Nayif'in Türkiye ve Suudi Arabistan hedef alınıyor, bu yüzden birbirimize muhtacız sözlerini sarf etmesi akılara İslam birliği kardeşliği kurulmasının önem arz ettiğini getirmektedir.

Müflis batının sonunun gelmesiyle İslam dünyası aleyhinde alçakça senaryolar oyunlar oynanmaktadır.

Tüm tuzak ve planların İslam dünyasına yöneltildiği aşikârdır. Onun içindir ki İslam dünyası ülkeleri birbiriyle işbirliği ve dayanışma içinde olmalıdır ve bu elzemdir…

Geçmişi olmayan Amerika bakın okuduğum bir kitapta  “milli üsluba dair” ABD’li bir Profesör Rufi diyor ki “siz tarihte defalarca muvaffak olmuş bir milletsiniz“.

Bize veya başkalarına imrenmek neyinize? Biz yeni bir millet olduğumuz için tarihte muvaffak olmuş milletlerin sırlarını araştırır, bulduğumuzu ve uygun gördüğümüzü asrımıza tasarlar tatbik ederiz.

Sizden de aldığımız kıymetler vardır. İşte reçete açıktır eğer ilerlemek istiyorsanız muvaffak olduğunuz asırlar vardır, o asırlara bakın.

Bu asırlarda hangi meziyetlerinizle, hangi usûl ve teşkilatınızla kazandınız? Onları araştırınız.

Bulduklarınızı modernize edip yeniçağa uygulayınız. Kendi milli ve denenmiş temelleriniz üzerinizde yükseliniz.

Çok önemlidir ki Osmanlıya ait Osmanlıca eserlerin ve projelerin hep batılı bilim adamları araştırmakta ve incelemektedir. Halbuki o eserlerde birer hazine var.  Uykudan ne zaman uyanabilirsek işte dirilişimiz yakındır.

Siyasetçi/Yazar


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık