Erol KAYA

Bahçeli Siyaseti İle Muhasebe..


Erol KAYA
21 Nisan 2016 Perşembe 11:46

7 Haziran'dan bu yana en çok eleştirilen isim Devlet Bahçeli. AK Partililer hükümet kurmaya yanaşmadığını söylediler,CHP'liler Ak Parti'nin koltuk değneği olmakla suçladılar. Şimdi de kendi seçmeni tarafından sorgulanan ve eleştirilen bir lider haline geldi.

Sinan Oğan'ın ihraç edilmesiyle başlayan homurdanma.Meral Akşener'in aday gösterilmemesiyle eleştiriye dönüştü.Yıllardır fikirleri karşı tarafça önemsenmeyen bir kurum olan,MHP'nin durumuna en çok ben üzülüyorum.

Görüşleriyle bu ülkenin vazgeçilmezi olduğunu,Fakat buna ragmen görüşlerini aktarmada en başarısız siyasi kuruluş olduğunu,Her seferinde söylerken içim acıyor. 46 senelik hareketinson 18 senesini Bahçeli ile geçirdiğini düşünürken onu sorgulamadan edemedim.Eylem ve söylemlerinin bu eleştirileri hak etmediğini düşündüğüme,

Aşağıdaki 8 madde ile kanaat getirdim. Buyurun bir de siz muhasebe yapın:

1-) HDP'nin İstanbul'da 2,5 kat oyunu arttırmış olması ile ilgileniyorsunuz. Ama MHP'nin Tunceli'de, Şırnak'ta 3 kat artan oyuna ne dersiniz?

2-) Bir proje var: MHP'yi sosyal bir parti yapma projesi.Yavaş yavaş MHP'nin güneydoğu mitingleri yapacağını göreceksiniz.

3-) Davutoğlu'nun Bahçeli'ye Tunceli çıkışı tamamen kışkırtma amacı taşıyordu,Bahçeli bunu iyi kullandı.

4-) Bir de "Okumuş kadro" hedefi var,Devlet Bey'in. Kim ne derse desin ben bunu destekliyorum.

5-) Ümit Özdağ, Yusuf Halaç oğlu,Zühal Topçu, Şükrü Alnıaçık, Ahmet Kenan,Tanrı kulu, Ruhsar Demirel. Her biri alanında uzmanlaşmış isimler.

6-) Siz buna Sinan Oğan'ı da ekleyin. Ben onun da Ümit Özdağ gibi,olacağını düşünüyorum. Partisini satmayanı, parti de satmaz.

7-) Sabıkası piyasaya mal olmuş isimler uzaklaştırılıyor.

8-)Tecrübe ile genç fikirleri kaynaştırıp yerine geçecek isime çok sağlam bir temel bırakacak.

Dipnot: Zannımca 2002 seçimlerinde başarısızlık sonucu aday olmak istemeyen,Bahçeli'yi adaylığa zorlayan da partinin üst aklı bir diğer tabirle,Aksaçlılarıydı. Ne kadar haklı olduklarını görüyoruz.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık