Erol KAYA

Bir Baba’nın Sesi Olalım Dedik..


Erol KAYA
16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:01

9 Nisan 2016 tarihinde Konya Yolu Dikmen Kavşağı’nda 300 promil alkollü olmasına rağmen araç kullanan bir şoförün kırmızı ışıkta geçerek kızımın aracına yüksek bir hızla çarpması sonucunda biricik kızım Gözde Çiçek’i trafik terörüne kurban verdim.

Kızımın trafik kazası sonucunda can verdiği Konya Yolu Dikmen Kavşağı’nda bugüne kadar sayısız yaralanmalı ve ölümlü kazalar meydana geldi. Bu kazalarda çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybediyor, yaşanan kazalar sonucu kalıcı sakatlıklar ve büyük maddi hasarlar yaşanıyor.

Konya Yolu gibi trafiğin gidişli - gelişli çok yoğun olduğu ve ters istikametten, hızla seyahat eden araçların geldiği bir noktada, Dikmen'e dönmek için sola yanaşan araçlar, kavşağın yapısı nedeniyle karşı şeritten gelen araçları göremiyor ve bu durumda yukarıda bahsi geçen kazalar meydana geliyor.

Bahsedilen kavşakta trafik lambaları bulunmasına rağmen, kızımın yaşamını yitirdiği kazada olduğu gibi, kırmızı ışığa riayet etmeyen çok sayıda araç trafik kazalarına neden oluyor.

Bizler bu kazaların olmaması ve başka canların yok olmaması için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’ten, Konya Yolu Dikmen Kavşağı'nın kaldırılmasını ya da buraya bir alt geçit yapılarak dönüşlerin kontrollü bir hale getirilmesini istiyoruz.

Gerekli düzenlemenin yapılmaması, bu kavşaktan yolu geçen milyonlarca vatandaşımız için tehlike yaratmakta kızımın başına geldiği gibi, farklı hayatların solmasına davetiye çıkarmaktadır.

Bu yarım kalan hayatın sorumluluğuyla bizim çiçeğimiz gibi başka çiçekler de solmasın.

                                      “İÇKİ KÖTÜLÜKLERİN ANASIDIR”

“İçkiden uzak durun! Çünkü içki, kötülüklerin anasıdır. Sizden önce yaşamış bir adam, insanlardan uzaklaşıp bir yerde uzlete çekilerek Allah (c.c)’a ibadet etmekteydi. Fakat, fahişe bir kadın ona aşık oldu. Bu fahişe kadın, cariyesini ona göndererek bir meselede şahitlik yapması için evine çağırttı.

Adam, kadının çağrısına icabet ederek cariye ile birlikte çağrıldığı eve gitti. Adam eve girince geçtiği her kapı, cariye tarafından arkadan kapatılıyordu. Nihayet güzel bir kadının yanına vardı. Kadının yanında bir çocuk ve bir içki şişesi bulunmaktaydı. Kadın, adama şöyle dedi.

“Vallahi! Ben seni, şahitlik yapman için çağırmadım. Ben senden, benimle zina yapmanı veya bu çocuğu öldürmeni ya da şu içkiyi içmeni istiyorum. Zira sen, bunlardan birini yapmak mecburiyetindesin.” Bu durum üzerine adam içki içmeyi seçti ve sarhoş oluncaya kadar içti. Sarhoş olunca kadınla zina yaptı ve yaptığı bu çirkin amelleri kimseye söylemesin diye çocuğu da öldürdü.

Siz, içkiden uzak durun! Çünkü o, imanla bir arada asla bulunmaz. Muhakkak onlardan biri, diğerini çıkartır.” (Beyhaki sahih senedle rivayet etti. Nesei, Osman’a mevkuf olarak rivayet etti. Ahmed Şakir; “senedi sahihtir” dedi..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık