İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Cemaatler ve Fetöcüler


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
12 Eylül 2017 Salı 09:48

Son günlerde ne hikmetse batı projeli, cemaatlere saldırıda bulunmak moda oldu.

Kabul edersiniz ya da etmezsiniz…

Tabiî olursunuz ya da olmazsınız, lakin hepsini aynı kefeye koyup da tartamazsınız…

Kimisi yerinde ağırdır rüzgâr değil fırtınalar bile zarar veremez.

Kimisi de kuş tüyü gibi hafif gelir rüzgâr nereden eserse oraya gider.

Ma’mafih bu rüzgâr batıya esiyor. Tüm Müslümanlar olarak akıllı olmamız elzemdir.

Öncelikle şunu bilmek lazım;

Cemaat kelime manası nedir? “Topluluk. Bir yere toplanmış insanlara denir” buradan şu çıkar. Dernekler, siyasi partiler, vakıflar, spor kulüpleri vs. bunlarda birer cemaattir, insan topluluğundan oluşmaktadır.

Peki ya tarikat ne demek? Yol, manevi yol, Usûl, Tarz, Vasıta demektir…

Şimdi buraya insanlar neden gelir. Tasavvuf yolunu, usulü nü neden vasıta olarak kullanır. Manevi olarak edep ve âdâb-ı muaşeret, imanı ve î’tikadi konularda kuran ve sünnet derslerini alıp hayatına tatbik edip manen temizlenmeye gelir…

Tabii burada Ehl-i sünnet cemaatler kuran ve sünnet ışığında yol gösterenlerden bahsediyorum sizin kulaktan duyma bilgilerinizi taklidi öğretilerinizi tahkikiye çıkarması lazım olanlardır.

“Ey iman edenler! Sizden hayra davet eden, iyiliği emredip, kötülükten nehyeden bir cemaat olsun.”Âl-i İmrân, 104

Bakın kâinatın efendisi Peygamberimiz (asv) bu hususa yönelik şöyle buyurur. “Kişi arkadaşının dini üzeredir. Bu yüzden kimi arkadaş edindiğine dikkat etsin”.

“İyi arkadaşın hali misk kokularını satan insanın haline benzer. Sen onun yanına gittiğin zaman sana kokularından ikram eder, ikram etmese bile, onun yanında dura dura o kokular senin üzerine siner. Kötü arkadaş da, demircinin haline benzer. Onun yanına gittiğin zaman körüğünden sıçrayan kıvılcımlar senin üzerini yakar. Yakmasa bile onun yanında dura, dura o pis kokular senin üzerine siner.”

Her gelen bunun için mi gelir hayır dünyalık menfaati için gelenlerde vardır. Yani bu gelenler içerisinde çürük elma da olur bunlar tutunamaz ve def olur gider.

Son dönemlerde bakıyorum o kadar saldırı var ki cemaatlere ve tarikat’lere 15 Temmuz hain darbeye kalkışan ve sonları hüsran olan fetöcülerle aynı kefede tartılması abesle iştigaldir. Öncelikle ayırt edilmesi gereken hususlar var.

Devleti ele geçirme hevesleri ve batıya çanak tutup İslam’a ihanet eden cemaatlerle hep birlikte mücadele edilmesi lazımdır…

 Zahiren Ehl-i sünnet olan cemaatlerin gayesi devletine sahip çıkmaktır. Ülkesine tertemiz nesil yetiştirir. Asla devleti ele geçirmeye yönelik içeriden sızma yapmaz.

Fakat bu hainler terörist yetiştirdi batı hayranlığı güdüp, emirleri oradan alan kuruluş nedenlerini malumdur…

Hiçbir dini kitaplarda asla; devletine ihanet et, vatanını sat, dinini sat yazmaz…

Dışarıda Namazsız, Ateist, şuursuz, dinini bilmeyen manevi ahlaktan yoksun insanlarla mücadele edecekleri yerde, ben Müslümanım diyen birçok güruha mensup olanlar ve olmayanların saldırısına maruz kalıp yıpratmaya yönelik söylemleri etik değildir.

Ehl-i sünnet olan cemaatler bunu hak etmezler…

Önce aynaya bakıp insan kendi dini için, Kuran için, ALLAH için ne yapmış sorsan kendisine inen Kuranı bilmez hayatında hiç okumamıştır.

Ayrıca bilenlerin birçoğu da bilmeyen birine tebliğ edip öğretmemiştir.

Lakin çıkar bilmediği konuda yorum yapar sosyal medya Müslümanı olur her yazılana inanır sonrasında da kendine yeni kıblecikler arar maazALLAH.

Bu cemaatler ve tarikatler yenimi var?

Elbette hayır asırlardır var. Hain fetö ihanet etti diye hepsine;

Kötü, yaklaşmayın denilmez genelleme yapılamaz!

Gerçi bu hain batı menşeili fetöcülerin de gayeleri cemaatleri bitirmekti.

Biz yıllardır; bu fetö haindir, emirleri batıdan alıyor. İtikadı bozuk kurana ve sünnete muhalif uymuyor, dediğimizde dünyalık işlerinden makamlarından korkanlar şimdi eleştirmeye ne hakkı var.

Hain fetöyü kendinize hoca yaptınız. Bizim gibi düşünenler ise, o hoca olamaz dedik. Her yerde bunu anlatmaktan asla korkmadık, dünyayı kendimize rehber etmedik.

Bizler sadece bize gönderilen yüce Kuran’ı ve Peygamber’i (asv) sünnetini rehber edindik.

Gönlümüzde rahat, alnımızda ak, olarak göğsümüzü kabartarak geziyoruz.

Elhasıl Ehl-i sünnet cemaatleri bitirmek için kurulan fetö ve ona destek veren çakıl taşları gibi küçük cemaatcik leri de iyi biliyoruz. Batı yönünde çalışır emir alırlar. 

Siz siz olun dünyalık işlerle maddeye esir olmuş cemaatlere dikkat edin. Bütün çalışmalarını sırf ALLAH için, kuran için, ümmet için sarf edenlere dil uzatmayın. Sapla samanı birbirine karıştırmayın. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık