Nurcan KONGUR

Diyarbakır Annelerinin Çocuklari Bizim !


Nurcan KONGUR
26 Eylül 2019 Perşembe 21:23

Hdp Diyarbakır il Başkanlığı önünde Hacire Annenin evladına kavuşmak için beklemesi ile başlayan, adeta çığ gibi büyüyerek bugünlere kadar gelen acıyla, ümitle, hasretle bekleyişin vuku bulduğu gözyaşıyla dolu birbekleyiș..

Her bir Annenin hayat hikayesi farklı olsa da acıları tek.. Yürekleri yakan Evlad acısı..

Hacire Annenin bir oğlu Kandil'de öldürülmüştü. Diğer oğlunu teröre kurban vermemek için 21 Ağustos'ta oturma eylemini başlatmış ve dört gün sonra evladına kavuşmuştu..

Hacire annnenin açtığı umut kapısında onlarca anne evladına kavuşma hayalini kuruyor. Beyin kanseriyle mücadele etmiş, kafatasının yarısı olmayan anne Ayşegül Biçer büyük bir kararlılıkla, 17 Kasım 2018 de 17 yaşında kaybolan Muhammed Mustafa'sını bekliyor. Başka başka İllerden gelen annelerde çocuklarını teröre kurban vermemek için bekleyişlerini sürdüreceklerini dünyaya haykırıyorlar..

1.3.5.10.50....belki de sayıları 100 leri geçecekacılı annelerevlatlarının kendilerine teslim edilmesiiçin nöbet tutmaya devam ediyorlar. Görünen o ki evlatlarına kavuşuncaya kadarda nöbetlerine devam edecekler..Ve bu annelerin sayıları katlanarak çoğalacak.

Dünya üzerinde ancak bir anne,en değerli varlığı olan evladını kötülüklere karşı gözünü kırpmadan korumaya çalışır.Terör gerçeğine dur diyebilecek olanlarda yine anneler olacaklar.

Bir annenin evlad acısını kim anlayabilir ki?Tabiki Anneler.. Ve tabiki Anne olsun olmasın tüm kadınlaranlayabilir.. Kadınlarımız Diyarbakır'a destek vermelidirler. Her geçen gün desteğin büyümesi de çok memnun edici.

Tüm Şehit Annelerimiz ve beraberindeki Aileleride, akan kanın durması için bu bekleyişe destek vererek dur demeliler..

Kadınsa Onlarda birer kadın..

Anne ise Onlarda birer anne..

Evlad ise Onlarda birer evlad..

Türkiye 'de öncelikle Kadın, Çocuk ve Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere Ekonomi, Kültür, Bilim, Eğitim, Çevrecilik vs. çeşitli alanlarda faaliyet gösteren tüm Sivil Toplum Örgütlerinin de Diyarbakır Annelerine destek vermesi gereklidir.

İș dünyamızın değerli mensuplarıda bu oturma eylemine destek vermeliler. O çocukları hayata kazandıracak istihdam ve eğitim desteğinin sözünü vermeli ve bu sözlerinin sonuna kadar arkasında durmalıdırlar.

Annelerimizin, Akademisyenlerimizin, Sanatçılarımızın, Bilim İnsanlarımızın, Öğretmenlerimizin ve ve ve Milletimizin desteği çok önemli.. Ve tüm vatandaşlarımızda bu eyleme destek vermelidir. Nereden? hangi İlden geldikleri, hangi dili konuştuklarından ziyade, orada hasret ve umutla evlatlarını bekleyen Annelerin var olduğu gerçeği önemlidir.

Devletimiz maddi ve manevi açıdan bakıldığında, Pkk nın Bölge insanına ve ülkemize verdiği zararın giderilmesi için Sosyal, Kültürel ve Ekonomik alanda özellikle doğu ve güneydoğuda çözümler üretmelidir.

Diyarbakır Annelerinin oturma eylemi bir dönüm noktasıdır ve ciddi manada terörü bitirebilir. Ülke insanımızın tamamının elini taşın altına koyması gerekmektedir.Ancak topyekün bir seferberlikle terörlemücadele edebilir ve sonuca ulaşabiliriz.

Bu topraklardaki her Anne bir şehit Annesi ve herAnne bir Hacire Annedir..

Bu topraklardaki her çocuk,ister Türk ister Kürt olsun, hiç farketmez hepsi bizim evladımızdır. Nerede hangi koşulda doğmuş ve yaşıyorolursa olsun her çocuk Anne babasının en kıymetlisidir. Ve insan diğer mahlukatın dışında en zor büyüyen ve büyütülenvarlıktır. Aileler evlatlarınıne zorluklar ne hayallerle büyütüyor değil mi?. Hiç birini terörün acı gerçeğiyle yüzleşerek kurban etmeyelim istiyoruz.

Terörün ülkemizin acı bir gerçeği olmaktan çıkmasını istiyoruz...

Terör bitsin diyoruz değil mi?

İşte fırsat.. Milletçe değerlendirelim..

Selam ve Saygılarımla

Nurcan KONGUR


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık