İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Dünya’nın Türkiye’deki Başkan’lık Krizi


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
6 Şubat 2017 Pazartesi 11:29

Türkiye terakki ediyor batıdan tedenni sesi geliyor.

Dünyanın destek verdiği tüm terör örgütleriyle mücadele eden tek ülke biziz desek yanlış olmaz.

Bu sancı ve bu kıvranma nereye kadar sürecek elbette bitecek lakin fitne tohumları durmuyor her fırsatta mayalarının gereğini yapıyorlar…

Artık batı ne hikmetse teröre verdiği desteği alenen veriyor nerede bunların adaleti demokratik söylemleri, siz onu bizim külahımıza anlatın hainlik diz boyu…

Sonrasında geçip te bize demokrasi ve insanlık dersi vermeye kalkmayın, siz önce gidin kendi kirli emellerinizi temizleyin. İnsanlık sizden utanır bir vaziyettedir.

Bizdeki siyasi uzantıları ise başkanlık sistemini,“padişahlık geri geliyor! ” diyerek algı yürütmeleri bilinçli bir durum, safi zihinleri bulandırmayı çok seviyorlar.

Sormak lazım İngiltere halen krallıkla yönetiliyor. Kimse çıkıp ta bu nedir diyen yok lakin söz konusu, Türkiye olunca herkes aslan kesiliyor.

Bakın bu kadar dünya ülkesi başkanlık sistemiyle yönetilirken biz isteyince neden birileri hop oturup hop kalkıyor?

Bunlar ise;

“Afganistan, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Azerbaycan, Belarus, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya, Ermenistan, Ekvator, El Salvador, Filipinler, Guatemala, Güney Kore, Haiti, Honduras, İran, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kolombiya, Kosta Rika, Liberya, Meksika, Nikaragua, Nijerya, Panama, Paraguay, Peru, Seyşeller, Sierra, Leone, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Şili, Tanzanya, Türkmenistan, Uganda, Uruguay, Venezuela, Zambiya”dır.

Görünen o durki 43 dünya ülkesi başkanlık sistemiyle yönetiliyor bizler istemekte geç bile kaldık.

Tabi burada CHP neden itiraz ediyor, bu denli başkanlık geldiği zaman meclise girmesi hayal olacak…

Bürokrasinin tosba misali ağır aksak ilerlemesi son bulacak, başkanlık sistemi ile tavşana dönüşecek.

Mesela Fransa - Cezayir bağımsızlık savaşı esnasında Fransa ve Sri Lanka sivil savaş esnasında yarı başkanlık sistemine geçmiştir. Bu geçişin olumlu sonuçlar verdiği aşikârdır.

Bizlerde deneyip göreceğiz artık sistemsel olarak ülkede beyin göçüne de son verile bilir bilim ve ilim adamlarımız ülkesine destek olur ve ülkesinde kalıp şahlandırabilirler.

Arzu ediyorum istikbal çok güzel olacak ümit varız asla yeis’e düşmüyoruz.

Bize her türlü oyunları oynuyorlar hepsi birleşmiş. Ne olursa olsun Türkiye’ye başkanlık sistemi gelmesin.

 Türkiye ilerlemesin, ayağa kalkmasın, bize hasta diyen batı şimdi kendi kangren oldu. Hasta uzuvlarını kesip kurtulsun.

Kendinizi tedavi edin, adaletli olun insanlara zulüm yapmayın. Karşılıksız bastığınız o yeşil paraya tapmayın, inandığınıza tapın.

Bizdeki bir takım ahmaklar ise batıya maşalık yapmayı çok seviyor ve ihanet şebekelerine çanak tutmaları da ne kadar abesle iştigaldir görüyoruz.

Bir asra yakındır laiklik elden gidiyor, demokrasi elden gidiyor, irtica hortladı deli saçmalarıyla bu insanlara zulüm eden batı şakşak’çılarının foyası ortaya çıktı.

Daha ötesi biz Atatürk’ çüyüz diyerek bu milleti böldüler şimdide bizlere diyorlar siz bölücü dil kullanıyorsunuz, bire ahmaklar Atatürk kurduğu partinin reisi cumhuru iken bile yakasında parti rozetiyle geziyordu bunu neden söylemiyorsunuz taraf oldu mu partisine sorarım? 

Asil millet artık gözünü açtı, uyuyan devi uyandırdınız. Artık kimse önünde duramaz.

Ülkemizin selameti için başkanlık sistemi gerekiyorsa, olması için daha neyi bekleriz aynı gemide değilmiyiz bu gemi yara alıp batarsa hepimiz telef olmaz mıyız?...

Siyasetçi/Yazar 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık