İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Ey Şanlı Ordu Ey Şanlı Asker


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
25 Ağustos 2016 Perşembe 16:45

Asırlar önce destan yazan ecdadın torunları şimdi tekrar kaldığı yerden Cerablus’tan diriliş harekâtını başlatması bizleri mutlu etti ve çok sevindirdi.

Üstat Yahya Kemal Beyatlı 26 AĞUSTOS 1922 tarihli şiirinde gönlümüze tercüman oluyor.

"Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi

  Senin uğrunda ölen ordu budur yâ Rabbi

                                                           Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın

                                                          Galip et çünkü bu İslâm'ın son ordusudur. "

Tarihler tılsımlıdır 24 Ağustos 1516 Mercibadık maharebesi (syria). Bölgesel olarak yine Halep, Suriye…

Bugünkü tarihi gelişmeye bakalım 24 Ağustos 2016 Cerablus cephesi yine Suriye, Halep manidar…

Allah bu ülkenin gerçek sahibi vatanperver insanlarını şanlı ordusunu şanlı askerinin gazasını mübarek eylesin. Muzafferiyetler ihsan eylesin. Adalet dağıtmaya namzet olan bu şanlı milleti Allah muvaffak eylesin…

Batılı haçlı emperyalistlerin uzantısı daeş, pyd, pkk, fetö uzantıları olan terör örgütlerine haddini bildirmek yine Şanlı Türk ordusuna düştü. Bununla gurur duyduğumu ifade ederim.

Tabi bu operasyondan rahatsız olacak başta Abd, Fransa ve diğerleridir. Asıl akıl hocaları olan İngiltere ise artık dünyanın beşten büyük olduğunu ve onlara hadlerini bildirecek tek ülke olan mazlumların babası Türkiye olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Tabi bizde bazı kendilerini akıllı zanneden akılsızlar var kendi ülkesine güvenmeyen batı taklitçileri, batının maşalığını yapanlarında ağzına şiddetle bir tokat vurdu bu diriliş harekâtını başlatan Fırat kalkanı operasyonu.

Batı her daim gücün karşısında ezilmiştir aslında, güç haktadır. Türkiye de bu konuda mazlumun yanında İslâm’ın yanında olduğu için davası da hak olduğu için güç kazanıyor.

Abd başkanı Obama destek isterseniz veririz diyerek gücün karşısında ve kararlılığın karşısında geri adım atmaları manidardır. Lakin bizler diyoruz gölge etme başka İhsan istemeyiz. 

Sözüm ona Daeş ile mücadele eden ülkelere destek vereceklerini söyleyen Abd beyaz saray sözcüsü Josh Earnest, bukalemun gibi davranmayı hiç elden bırakmadığı gün gibi aşikardır.

Ne hikmetse fetöcüler ağırlıkla Abd ye kaçıp sığınıyorlar hakkında tutuklama kararı olanlar bile oradalar. Ülkemize gelen Joe Bıden’e bizim siyasetçiler fetöcüler neden size sığınıyor diye sorsalardı ne cevap verecekti merak konusudur. 

Bir millet düşünün asla ve asla kimsenin esaretinin altına girmemiştir ve girmeyecektir.

Kimse bu millete diz çöktüremeyecek Allah’ın izniyle.

Malumunuz Ülkemize hem içerden hem de dışardan saldırılılar yapan vatan hainlerinin pensilvanya ayağı olan zevat en son açıklamasında ne diyordu? Haçlılar sizin hanımlarınıza kızlarınıza dokunmaz.

Bire ahmak tarihe dön de bir bak haçlıların İslâm’a verdiği zarar ve Müslümanlara verdiği zararı hiç mi okumadın? Yakın tarihte Mısır, Suriye, Filistin vs. gibi Müslüman ülkelerde kadınlara ne gibi alçaklıklar yapıldığını biliyoruz. Bu vatan haini apaçık belli etmiştir haçlıların torunudur artık Müslüman olduğuna da inanmıyorum.

Bu millet öyle bir Millettir ki! Merminin üzerine yekvücut olup gülerek gider, savaşçı ruhuyla dünyaya meydan okuyan bir topluluğuz bizler koskoca anlı şanlı Türkiyeyiz.

Tek milletiz her bir fert olarak bir bedenin birer ağzaları gibi kimisi el olur, kimisi göz olur, kimisi beyin olur, kimisi kol, kimisi bacak, kimisi ayak olur. Sonuçta tüm bir beden gibi hareket edebiliriz…

Bugün hatırlayalım ki inlerine gireceğiz demişti Sayın Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan.

Gerek içerdeki uzantıları gerekse mazlumlara zulüm edenlerin dışardaki inlerine kadar giriliyor. Bu bir zaferin işaretidir tekrar Osmanlı ruhunun gelmesi yeniden ayağa kalkmaktır, yeniden diriliştir.

Yeni Türkiye’nin imarının habercisidir artık boş dağ taş bombalanmayacak artık gerçek hedefler vurulacak. Nokta atışlarla gerek pkk, gerek fetö, gerekse pyd ve daeş’in vurulması da elzem olmuştur.

İşte doğusundan, batısına kadar Türkiye tek vücut olarak tüm teröristlere lanet etmiş ve sloganlarıyla kahrol pkk, fetö diyerek meydanlara inmiştir.

Bu milletin tepkisini alan bu hainlerin artık tutunacak dalları kalmamıştır ve son çırpınışlarında kendi pisliklerinde boğuldular…

Yine son olarak da edebiyatımızın üstadı Arif Nihat Asya’nın kısık sesli şiiriyle… Lakin gür sesimizle seslenmek isterim.

“Biz, kısık sesleriz... Minareleri,

Sen, ezansız bırakma, Allah'ım!

                                       Ya çağır şurda bal yapanlarını,

                                      Ya kovansız bırakma, Allah'ım!

Mahyasızdır minareler... Göğü de

Kehkeşansız bırakma Allah'ım!

                                         Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

                                         Müslümansız bırakma, Allah'ım!

Bize güç ver… Cihâd meydanını,

Pehlivansız bırakma Allah'ım!

                                       Kahraman bekleyen yığınlarını,

                                       Kahramansız bırakma, Allah'ım!”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık