İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Faiz Lobisine Tokat


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
10 Mayıs 2016 Salı 16:23

Faiz lobisini bitirecek dev bir proje!

Öncelikle bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etmek isterim…

Faiz nasıl bir illettir okuyanlar ve araştıranlar bilirler. Ocakları söndürüp insanların canlarına ve mallarına kadar gasp eden bir illettir.

Malumunuz bilirsiniz ve biliniz ki bu faiz havuzunun başında oturanlar Yahudi lobisidir…

Şimdi diyenler çıkacaktır sen mi bitireceksin? Nasıl ki her bir nemruda bir Musa (as) lazım ve İbrahim (as) ateşine su götüren karınca gibi safımız bellidir…

 İslamla birlikte nüzul olan ayetlerle riba (faiz) haram kılınmıştır. Alanda, verende, bulaşanda her türlü zararını görmekte ve görecektir. Ayrıca ribanın hiçbir vakit binası olmamıştır hep yıkmıştır.

Kadim çağlara da biraz bakarak cahiliye döneminden biraz bahsedip ve günümüze kronolojik olarak hep birlikte istifade edelim inceleyelim…

Eski çağlarda, halk, hemen tüketemediği ürününü veya para şeklindeki tasarrufunu, en güvenli yer olarak kabul ettiği hükümdar sarayları ile tapınaklara, saklanmak üzere verirdi. Mevduat şeklinde saray ve mabetlere götürülen bu değerler, buralarda atıl olarak tutulmamakta, ihtiyacı olanlara faiz karşılığında borç olarak verilmekteydi.

HZ Musa’nın (As) 2. kitabı olan Çıkışta, faizle ilgili olarak, “Eğer kavmime, yanında olan bir fakire ödünç para verirsen, onlardan murabaha almayacaksın, onun üzerine faiz koymayacaksın” hükmü yer almaktadır.

Hıristiyanlar da ise, Eski Ahit’de yer alan hükümleri, Tanrı buyruğu olarak kabul etmektedirler. Bu nedenle, Hıristiyanlığın özünde de faizin yasak olması gerekmektedir.

Yahudiler birçok hile ve haksız yeme yollarına başvurmuş ve bu yollarla peygamberlerini aldatmaya çalışmışlardır.  Bu hileli alışverişlerinden ötürü Allah onlara faizi yasaklamış ve haram kılmıştır.

“Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, alışveriş de faiz gibidir demeleri yüzündendir”.

“Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah'a kalmıştır”.

“ Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır”( bakara 275 ). Ayrıca kuran-ı azim-ûşan da faizle ilgili 7 ayet vardır.

İlgimi çeken ve faizi sevmeyen biri olarak bu konunun önem arz ettiğini düşünerek bu yazıyı kaleme almayı arzu ettim. (lütfen reklam olarak anlaşılmasın)

İç Anadolumuzun gelişen şehirlerinden Kırıkkale de bir inşaat şirketinin başlattığı bir sistem çok önem arz eden bir ev sahibi olma projesiyle faiz lobisinin ağzına şiddetle tokat vuruyor…

Niyet hayır olunca akıbette hayır olur…

“Utkum İnşaat Kırıkkalede Türkiye'ye  örnek bir konut satış kampanyasi baslattı. Firma sahibi Hüseyin İbiş ve proje ortağı tecrubeli mütahit  Ercihan Çakmak'a müşteri camiası adına teşekkür ediyorum. Utkum İnşaat'ın Ankara ve Karabük projelerine ilaveten Kırıkkale projesi olan Newkale ve Newkonfor konutlarında yakınen takip ediyorum. Firma kısaca bu kampanya ile 'Herkes Ev Alsın' istiyor.”

İşte faizle mücadele eden örnek alınabilecek bir proje 8 yıl vadeli banka kredisi yok bankaya bulaşmıyorsunuz, fiyatlar 8 yıl sabit kalma garantisi! Peşin satışta ise %10 indirimde uygulanıyor. Ayrıca otuz ayda teslim kişiye özel ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

İşin içinden nasıl çıkıyorlar? Kısaca bahsedelim. Arsa satın alınarak ilk faiz lobisine darbe burada vuruluyor. İlk kâr bur da yapılıyor müşteriye indirim olarak yansıyarak % 30 kârlı giriliyor.  Ev alacaklara bu % 30’luk indirim yansıtılıyor kurumsal olmaları hasebiyle güven arz etmektedir ve yapılan sözleşmelerle iki tarafta güvence altına alınmaktadır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık