İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Fransız Kalmak


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
6 Haziran 2016 Pazartesi 22:36

Hadiselere Fransız kalmak budur işte. Almanya’nın aldığı saçma karara ve Fransa’nın iç savaşına… Ne yaptıklarını kendileri de bilmeyen zavallılar ülkesi.

Fransa’daki Çalışma Yasası ülkesini çıkmaza soktu. Greve giden işçilere destek veren halk ülkeyi savaş alanına çevirdi.

Fransa hükümeti grev yapan işçilerle sokakta çatışıyor. Pekala Kendilerine gelince anında basın yasağı sosyal medyaya dahi yasak koydular neden?

Bakalım neler oluyor öncelikle akaryakıt krizi baş gösteriyor. Havacılık ve demir yolu çalışanları süresiz greve çıktılarını deklare ettiler.  Öyle dışardan eleştirmek kolay hadi buyrun nasıl oluyormuş iç karışıklık…

Teröre ev sahipliği yapan büro açtıran ve destek veren Fransa adeta iç savaş yaşıyor.

Bizler terörün her türlüsünü lanetlerken onlar övgü dolu sözlerle bize karşıt olan teröre destek verdiler.

Türkiye’yi eleştiren batı bakın görün ne hale düştü.

Bizdeki basın yasağını eleştiren yok efendim orantısız güç kullanıyor diyen Fransa şimdi ise kendisi bizden kat be kat fazlasını yapıyor.

Polis otoları alev alev yanıyor, greve katılan vatandaşına orantısız güz kullanmaktan geri durmayan Fransa çıkmazın eşiğine gidiyor ve adeta birbirini kırıyor şimdilerde.

Bakın görün hükümet istifa eder, bu işin içinden çıkamazlar!

Bizim başımıza gezi hadisesini saran dış mihraklar, var güçleriyle çalıştılar ve malumunuz yemek faturalarının kimler tarafından ödendiğini de biliyoruz.

Mamafih öyle olmakla birlikte ne akaryakıt krizi oldu nede iç savaşın eşiğine geldik. Güçlü istikrarlı ülke olmak budur işte…

Üç beş çapulcuyu kandırıp içerden ve dışardan ülkemize saldırdılar. Güçlü olan Türkiye onları adeta bozguna uğratıp püskürttü. Fransa daha basit bir imtihanın içinden çıkamıyor.

Ben şu tavsiyede bulunurum; Güçlü Türkiye’den ücret-i mukabil danışmanlık alsın!

Fransa yıllardır ermeni soykırımını Türkiye ye yamamaya çalıştı ve ondan el alan Almanya kabul etti. Kendi nazi katliamını hiç düşünmeden bu yönergeye imza atan insanları şiddetle kınıyorum.

“Ayrıca 1941 ila 1945.  Yahudiler, Slavlar, Romanlar, eşcinseller, engelli siviller, esirler ve siyasi muhalifleri katleden” fırınlarda yakan Almanya değilmiydi de algı operasyonu yaparak safi zihinleri bulandırıyor.

Maksat Türkiye’ye çamur atmak ulusal düzeyde itibarsızlaştırmak, yıpratmak Türkiye’nin yükselişine engel olmaktır.

Yahudiler ve diğer ülkelerin siyasetçileri çıkıp sizler bizim ecdadımızı katlettiniz diyerek şimdiki Almanya’ya hesap sorsunlar.

Altı milyon Yahudi katledildi ve geri kalan ortalama altı milyonda diğer ülkelerin milletlerindendi… Ortalama, on iki milyon katlettiler bunun hesabını Almanya versin…

Çünkü bizler asırlarca adaletle dünyayı yönettiğimiz için bizdeki tecrübe fevkâladenin fevkindedir. Yeniden de dünyayı adaletle yönetmeye namzet oluyoruz.

Okuduğum birincil kaynaklardan nakil olarak söylüyorum “Avrupa İslama hamiledir”. Bu karışıklık doğum sancılarıdır.

Kim istemez? Adaletle yönetilmeyi refah içinde yaşamayı. İyilikler, güzellikler ülkesi olmayı doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine gidin sorun? Hepsinin arzusudur huzurlu bir ülkede yaşamak.

Şunu da belirtmeden geçemeyiz; biz asla bu çıkan hadiselere sevinmiş değiliz, tasvipte etmeyiz. Lakin batının tefessüh etmiş kokuşmuş efkarından, medeniyetinden ve işlerinden biran önce kurtulması elzemdir. Ayrıca bizdeki batı hayranları da baksınlar görsünler batının çöküşünü…

Aslında tüm dünya ülkeleri kendilerine gelmeleri lazım tekrar tüm pozisyonlarını kontrol etmeleri önem arz ediyor.

Hata yaptıklarını kabul edip emperyalizmle bir yere gelemeyeceğiz demeleri lazım, artık mazlum coğrafyaya zülüm eden sömürgecilik bitmeli…

Dünya İnsanlığı artık huzur, adalet insan gibi yaşamayı sömürgesiz bir hayat istiyor… 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık