İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

G20’de Türkiye’nin Önemi


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
7 Eylül 2016 Çarşamba 23:11

Dünyanın yükselen burcu Türkiye.

Şimdilerde ekonomik olarak dünyanın ilk 20. sine giren ülkeler arasındayız.

Buda bizi hem gururlandırıyor hem de ülkemizle, liderlerimizle iftihar etme sebebimiz olmaktadır.

Dikkat ediyorum eskiden uluslararası bir toplantı olduğunda maalesef bizim liderler elpençe divan dururlardı. Dünya liderleri ta ki bize randevu versin.

Bizleri dikkate bile alıp muhatap olmaktan imtina eden ülkeler şimdi ise bizle görüşmek için sıraya giriyorlar çünkü ülkemizin artık orta doğuda güç olduğumuzu kabul eder oldular.

İşler artık tersine döndü artık biz den randevu alıyorlar ve Türkiye’nin öneminin artığını görebiliyoruz eğer at gözlüğüyle bakılmazsa görülebiliyor…

Tabi yükselen burç olduğumuzda gün gibi aşikârdır.

Artık süper güçlerin pasta payında var olduğumuzu görebiliyoruz, görüyorlar ve görecekler…

Malum ekonomik olarak 15 Temmuz darbe den sonra bir sarsıntı geçireceğimizi zannedenler oldu. Çok şükür en hafifiyle atlatıldı.

Aslında ağır bir imtihandan geçildi ekonomik olarak Ağır bir sarsıntı oldu da, olmadı neden milletin iradesi ve gücüyle hareket edildiği için.

Hiçbir ülke var mıdır? Bizim gibi hem dışarıdaki terörle mücadele, hem içerdeki vatan hainleri teröristlerle uğraşsın ve ekonomisi çökmesin ayrıca bölünmesin ve darbe olmasın.

Tabiri caizse batılı ülkelerin gücün karşısında o sahte maskelerini takınıp balo kıyafetlerini giyen sahte yüzlerini görebiliyoruz.

Tabi kimisi sahte timsah gözyaşları, kimisi ikiyüzlüydü. Maalesef ki buda dikkatlerimizi çeken görüntülerdi.

Çok çok uğraşıyorlar bizi böl, parçala, yut taktiğiyle maalesef emellerine ulaşamayacaklardır.

Bizim terörist dediğimiz gerek PKK, gerek PYD, gerekse Fetö vs. Küresel tehlikedir dememize rağmen halen destek veriyorlar, gaye nedir bilir misiniz?

Gaye üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Yani Türkiye’ye karşı ittifak etmeleridir haince, kalleşçe ne kadar zarar verebilirsek kardır mantığıyla.

Bakın görün tarih bizi doğru çıkaracaktır özellikle Almanya teröre destek vermesi, bir gün kemik atmayı kestiğinde dönüp sahibini parçalayacağını hepimiz göreceğiz.

Burada AB ve ABD yabana da atılmaz bunlarda az hain değil genelde sığınmacı teröristleri hep kabul eden ABD’dir. Bunlarında çöküşü yakındır.

Kendi temellerine dinamit koyduklarının farkına vardıklarında iş işten geçmiş olacaktır yazın bir kenara. Bakıp izleyip göreceğiz…


YORUMLAR
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık