İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Güvenin Üssü Türkiye


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
2 Haziran 2016 Perşembe 20:52

Türkiye artık eski Türkiye değil, bunu her açıdan görebiliyoruz, tarafsızca bakan; ülkemin güven üssü olma yolunda olduğunu açıkça görebilir.

Yıllardır takip ederim, bu son dönemde ülkemize bir akım var diğer devlet başkanları reisi Cumhurlar siyasetçiler, iş adamları daha sayabileceğimiz çok gelenler ziyarette bulununlar var.

Kadim dönemde Osmanlı nasıl hamilik yapmışsa, şimdide yerini Türkiye bu yeni döneme geçişte aslına dönüş yaparak, koruyuculuk yardım etmeyi babalık yapmayı üstlenmiş durumdadır.

Üstat NFK çok mükemmel bir sözü var “ey yar sokak lambası gibi olma kime yandığın belli olsun” Ulusal düzeyde milyonlarca Müslümanlara mihmandarlık yapacak lider olması gerekmektedir. Hal böyle olunca emperyalizmin sömürüsüne boyun eğeceğine herkese yanacağına bir kişiye tabi olmak önemlidir.

Pekâla ne oldu ne değişti de selam dahi vermezken bizlere son dönemlerde güven üssü oldu?

Ülkenin istikrarlı gitmesi, halkın sağduyulu olması, bir kısım muhalefet partisinin iktidar partisinin arkasında durması dışarıya güven sağlamıştır.

Tabi buda teröre destek veren lobileri rahatsız etti ve büyümenin zararını doğum sancılarını da bize musallat edilen terörle ödüyoruz.

Şunu açık yüreklilikle o bölgeyi bilen biri olarak söylüyorum farkındayım her gün şehit haberleri gelebiliyor. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabr-ı cemil niyaz eder gazilerimize de yüce Allah’ın şafii ismiyle acil şifalar dilerim.

Gelelim konun aslına eğer ki profesyonel asker polis olmasaydı her gün maazallah daha yüksek rakamlarda gelirdi şehit haberleri. Ve o bölgeyi bilen bilir öyle bizim askerimizi vurarak şehit etmeleri çok nadirdir hatta mümkünde değil!

Kahpece, kalleşçe, yüreksizce, onursuzca bubi tuzaklarıyla ancak şehit edebilirler, çünkü biz dünyayla savaşıyoruz üç beş it soyuyla değil! bunu da unutmamak gereklidir…

Bizi de Suriye, Mısır, Doğu Türkistan, kısaca orta doğuya çevirmek istemektedirler. Biz bunlara müsaade etmediğimiz için birleşip ittifak ederek üzerimize geliyorlar.

İşte bu konuda güveni sağlayan, vatanperver gönüllü giden ve asli görevi olanlar asker ve polislerimizdir. Çünkü onlardaki şehadet aşkı, vatan aşkı, namus aşkı, din aşkı her daim en üst seviyede olmuştur.

Dosta güven düşmana korku salan öyle bir Ecdadın torunlarıdır ki bu millet. Hz, Mevlana’nın tabiriyle ölümünün bile Şeb-i Arûs düğün gecesi olduğunu bilip ülkesine bayrağına sahip çıktığı için güven üssü oluyor…

Gerek halk gerekse hükümet ve muhalefetteki devletçi yapısı olan muhalefet partisi, artık bu terörü bitirmeye kararlıdır…

Fevri hareket etmekten kaçınıp sağduyulu sabırlı kararlı olarak yolumuza devam etmek zorundayız.

Çünkü Türkiye’nin artık orta doğuda güç olduğunu herkes kabul ediyor. Türkiye küresel güç olacak güce ve güvene sahip olmaya namzettir.

Kurtuluşun adresi ve reçetesi birlik olmak ve Türkiye’yi yeniden şahlandırıp huzur ve refah içinde yaşamaktır.

Rüzgar artık bize doğru esmeye başladı, bizler ise sağlam itikadımızı bozmadan rantiye metaîna dalmadan hizmet edecek işin ehli basiretli, siyasetçileri seçip bürokratları sağlamca atayıp hatta önemli hususlardan olan işçi memur rejimini acilen layıkıyla yaparak ülkeyi daha da ileriye götürecek kadrolarla bizden sonraki nesle müreffeh yarınlar bırakmamız elzemdir.

Dikkat edelim âlemi İslam’ın mazlumlarına en çok kucak açan Türkiye’dir.

Daha ötesi âlemi İslam’ın bayraktarı olarak görülen Türkiye, kardeşlerimizi de kanatlarımızın altına alıp onları da bir valide şefkatiyle, muhabbetiyle bağrına basmaktadır.

Artık ileriye yürüyelim geriye dönüp asla bakmayalım. Geçmiş geçmişte kaldı bizler istikbale bakalım. Gelecek güzel olacaktır…  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık