Selim GÜREL

Hayat Devam Edayi !!!


Selim GÜREL
17 Ekim 2018 Çarşamba 21:30

Ula bize ne rahipten papazdan Amerika’dan… Boş verin içerde cirit atan alman ajanlarını, İngiliz, İsrail ajanlarını. Hani rahmetli Osman Yüksel Serdengeçti’ yi Nevzat Tandoğan azarlamıştı da “Ulan öküz Anadolulu” diye küçümsemişti.

Türkiye siyasetinde nedense son zamanlarda kendilerince gördükleri yanlışları söyleyenler 1944 yılının CHP sindeki tavır gibi hor görülür oldular. Eleştiri yapanlar, öz eleştiri yapanlar nerdeyse hain oldular. Hani dost acı söylerdi? Hani Sultan Fatih’e topuzunu gösteren kadı? Hani Hz.Ömer’ e “Benim yanlış yaptığımı görürseniz ne yaparsınız?  dediğinde seni kılıcımla düzeltirim ya Ömer” diyebilen gerçek dava adamları…

Tahammülsüzlüğün kaynağı ne? Sn. Başkanımızın haberinin olmadığı halde kendisini onun yerine koyup adaletsiz hükmedenlerin amacı ne? Sn Başkanımızı korumak mı, mevcut statülerini korumak mı bilinmez. Bilinen bir şey var ki tabanın çığlıkları tavana en fazla fısıltı olarak gidiyor. Tavanda çığlık atan da Şamil Tayyar’ ın akıbetine uğruyor. Fetö sessiz ve derinden intikamını alıyor. Ülke siyasetinde kargaşa devam ediyor. Hayat pahalandı faturası üreticiden çok tüketiciye kesiliyor.

Aklıma rahmetli Neşet Ertaş’ın canlı yayında kendi şivesiyle cuğara tepkisi geldi. O ne güzel bir tepkiydi öyle. Adam gönül adamı. O an gönlünden geçeni söyledi ve Sn Başkanımızı gıyaben değil yüzüne karşı eleştirdi. Sn Başkanımızın da hoşuna gitti. Ne de olsa “Mağrurlanma padişahım senden büyük Allah var” kültüründen geliyoruz biz öyle değil mi?

Sigara içmem. İçende içmese iyi olur ama zorlayamayız tabii. Lakin çay olmasa olmaz. Kahvaltıda, öğle ve akşam yemeklerinden sonra ya da tatlının yanında şöyle demini almış tabiri caizse sıcak bir tavşan kanı şekersiz çay güzel olmaz mı?

Hani geçsek televizyonun karşısına, zaping yaparken bir tarafta başımıza bela açan ülkeden danışmanlık alma haberleri, diğer tarafta Suudi gazeteci haberleri, öteki tarafta rahip haberleri derken sıkılsak aman bıktık deyip çevirsek başka kanala… Aaaa ne görelim? Fener’den derin Cocu’lar geliyor desek. Futbol oynatma sitilini beğenmediğimiz Aykut’un analizlerini ne yapacaksınız derken sıcak bir yudum daha alsak çayımızdan. Ardından başka kanala geçip, idamın neden hala meclise gelmediğini sorgulasak, sağ salim teslim alınan teröristlere sövsek yumruklarımızı sıkarak…

Neyse arkadaşlar boş verin siz hiç kimseyi eleştirmeyin, ötekileştirmeyin ya da ulu orta görüş beyan etmeyin. Sakın ha eleştirdiklerimize benzemeye başladık hiç demeyin. Derseniz art niyetlisinizdir. İçimizdeki kriptolar bizleri 1940 lı yılların CHP sine döndürmeye çalışıyorlar. İnsanlara hudutlar çizip bu memleketi biz idare ederiz diyorlar. O yüzden oturun çayınızı için, onu da tasarruflu için. Küçük yudumlarla acele etmeden için. Çaysız kalmaktan iyidir.

Zira hayat devam edayi !!!


YORUMLAR
 • yorum2018-11-01 22:43:18Selim gürel

  Teşekkürler güzel yorumlarınız için

 • yorum2018-10-19 17:02:33Semih özseçer

  Allah CC afiyet versin

 • yorum2018-10-18 08:50:57Sadettin Bayram

  Yazı güzel.
  Lakin bu yazıda üç yazılı konu var.
  Belli bir konuya odaklanıp alı.
  Yelpaze çok geniş tutulmuş.
  Hasbelkader bu benim kanaatim.
  Selamlar.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık