Melek ÖZTÜRK

Hayat İnsanlara Sunulmuş Bir Sınavdır...


Melek ÖZTÜRK
3 Aralık 2018 Pazartesi 13:33

Bu gün engelliler haftası,engelsiz yaşam hakkı her insanın olmak istediği bir durumdur.

Lakin hayatda karşılaşacağınız zorlu sınavlar olduğu gibi buda bedenen yaşayacağınız zorluklardan birtanesidir. Karşınıza çıkan her zorlukta isyan etmemelisiniz eğer bir şeyler umduğunuz gibi gitmiyorsa mutlaka Allah(c.c) sizin hakkınızda en doğru kararı vermiş ve neden olmuyo diyede sorgulamayin başımıza gelen her şeyin mutlak bir sebebi vardır.

Tıbbın gelişmesiyle ana rahmindeki fetusun gelişiminde problem oldugunu doktorunuz söyliye bilir.

Amniyosentez yontemiyle anne karnindan alınan sıvı ile çocuğunuzun engelli olduğu doktorunuz tarafından size söylendiginde tepkiniz ne olur? İlk önce düşüneceğiniz ben bu bebeği hangi şartlarda olursa olsun dünyaya getireceğim olmalıdır.

Allah(c.c)Size bir çok hamile kadından farklı bir şey verdiyse mutlaka bu sizin için hayat sınavının belkide başlangıcıdır. Zorluklara göğüs germek içinizde gün geçtikçe büyüyen ve ömrü boyunca size ihtiyarcı olacak bir evlat...

Üzülmeyin ve sabırla çocuğunuzu kucağınıza alacağınızın günü bekleyin... Hep yüreğinizin bir köşesinde inşallah her şey bir rüya olur... Uyandığımda çocugumu sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım ümidini taşırsınız.

Ve günler sonra bebeğiniz dünyaya gelmiş, doktorunuzun size söyliyceği bir tek cümleyi duymak istersiniz "bebeğinizde hiç bir sağlık problemi yok" dediği anki mutluluğunuz sabrınızın mükafatını yüzünüzdeki gülümseme gözünüzden sağnak gibi akan göz yaşıyla sona ermiştir.Doktorunuz konuşmasına devam eder, hamilelik dönemindeki tetkiklerin yanlış çıkma ihtimali olabilceğini söyliyerek huzurlu bir şekilde bebeğinizi kucağınıza verir. Sabrettiniz ve Allah(c.c) sabrınızın mükafatını er yada geç verir.

Ya bebeğinizin engelli olduğunu öğrendiğiniz'de onun dünyaya gelmesini istemeseydiniz? Evlat katili olmak anne ve babaya çok büyük bir imtihandır.

Unutmuyalım ki bu dünyada sabretmeyip başaramıcağını düşündüğün konulardada ahiretdede bedelini ağır ödiyceksindir. Dünyaya geldikten sonrada her insan bir engelli adayıdır, bu yüzden özel olan bu kişilere her konuda öncelik tanımalıyız...

Engelli kaldırımlarını teknolijinin büyük bir hızla geliştiği dünyada elektronik bir düzenek yaparak daha rahat bir engelli yolu haline getirebiliriz...

HAYAT BİR SINAV BAŞARILAR TÜM CANLILARA...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık