İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Hür Siyasetin Yeni Dönemi


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
5 Haziran 2017 Pazartesi 09:31

Güzel yarınları görmek ve iktidarda uzun ömürlü kalmak için her daim taze kana yeni heyecanlara ihtiyaç vardır...

Hepimizin hayatında inişler çıkışlar vardır. Toplumda birer bireyden oluşur.

Eğer o bireyler sağlıklı olursa toplumda huzurlu olur, hedefe kısa sürede ulaşılır.

Lakin bireyler bulundukları konumu istikbalini düşünmeden nemelazımcılık hastalığına girerse, akabinde hasta uzuvlarını tedavi etmez ise tüm vücudu sarar ve hedefe ulaşamadan mevtaî olur.

Gerek iktidar gerekse muhalefet yeni döneme hazır olmalılar. Aksi takdirde eğer vaatlerini tutmazlarsa sandıkta hüsrana uğrarlar…

Geçtiğimiz günlerde bir kaç yıla yakındır ak partinin genel başkanlığından ayrı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeni dönem yani başkanlık için partili Cumhurbaşkanı oldu.

Milletin arzu ettiği gerek yerelde olsun gerekse il ve ilçe teşkilatlarının temizlenmesidir…

Akabinde hayata geçirilirse teşkilatların yenilenmesi ve çalışmayan, üretemeyen yönetimi derhal aktif görevden el çektirmek gerekmektedir…

Ma’mafih çalışa bileceklerin getirilmesi ahbap dost ilişkisiyle değil ehil olanlara görevi tevdi edilmesi önem arz ediyor.

Artık 2019 riske atılamaz...

Siyasetçilerin aday kadrolarına seçiminde; tanınması veyahut parasının çok olmasından ziyade, bayrağı daha yukarılara ve hedefe ulaştıracak kadroların getirilmesi, yeni siyaseti belirler kazanan siz olursunuz.

Değişim önemlidir istidatları olan, ileri siyaseti görebilenler siyasete dahil edilmelidir. Rantiyeci olanlar değil hasbi olanlara yönetim teslim edilmelidir.

Siyasetin ayakçıları temizlenip atanan siyasetçinin ise çevresindeki duvarların oluşturulmaması içinde tedbir alınması önemlidir.

***

Sistemsel olarak artık değişim olma yolunda ilerleyen bir siyaset görmekteyiz…

Bu değişim sadece bizde değil. Dünya siyasetinde değişime uğruyor!

Çünkü gerek ülkemizin son dönemlerde atlattığı sıkıntılar gerekse dünyanın içinde bulunduğu kirli siyasetin buhranı artık değişimin elzem olduğunu açıkça göstermektedir.

İsrail’in elli yıldır işgal ettiği doğu Kudüs’ün Filistinlilere tekrar verilmesi işgalin kaldırılması zulmün bitmesi için rabin meydanında Filistin devleti kurulsun diyerek İsrail’i protesto ettiler.

Protestoya İsrailliler artık yeter diyerek slogan attığını müşahede ettik.

“ZORBA BİR DEVLET OLDUK” Diyen İsrailli siyasetçi İzak Herzog artık barış istemekte olduklarını ve mevcut yönetim korku vererek ve barış fırsatlarını kaçırdığını ifade etmeleri manidardır…

Filistin’in yanında olmaları değişim mi oldu insanlarda…

Filistin devleti kurulsun Söylemlerinde bulunmaları değişen dünya siyasetini gün yüzüne çıkarmaktadır.

Artık mevcut Netanyahu hükümetini, Yahudi olanlar Yahudileri protesto eder hale geldi. Buda şahsen yeni dünya siyasetinin ayak sesleridir…

Artık barış sloganları atar hale gelmek Filistinlilere destek olmaları artık savaşların bitmesi huzurun egemen olmasını istenilmesi çok önemlidir…

Eskiden olsa eğer bu Yahudiler çıksa Filistin’e destek olsa onları bile kurşuna dizerlerdi.

Lakin artık Dünya yeniden imar olmaktadır gerek siyaseten gerekse ahlaken.

Mazlum coğrafyaların sömürülmesine yeter diyen bir millet olundu, hem de sömürenlerin kendi milleti…

Hal böyle olunca ümit ediyoruz artık yeni bir Dünya nizamı kurulması kaçınılmaz oldu. Terörsüz ve insanların huzur, barış, refah içinde yaşayan bir Dünya istenilmektedir.

Eğer herkes bunu isterse dünya değişir her millet bu istemi ülkesinde hem slogan olarak atması hem de icraata geçirmesi gerekmektedir.

Haydi yeni Dünyaya barış huzur ve mutlu bir yarınlar için bizde varız deyip hainleri temizleyin içinizden.

Kötü ruhlu habîs insanların dünyası değil, samimi temiz ruhlu insanların yeni Dünyasında yaşamaya varız…

Siyasetçi/Yazar


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık