İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Karşıt Görüş


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
5 Şubat 2016 Cuma 14:02

Genel olarak bakarsak tüm siyasi hareketlerin makamını meşgul edenler konuşmalarında milletine, toprağına hizmet etmekten vatanperverlikten dem vururlar. Tâ ki siyasi hareketin içinde yer alana, koltukta oturana kadar.  

Görevden ayrıldıktan veyahut partiden uzaklaştırıldığında ne hikmetse partisini ve liderini hemen karalamaya başlaması, yanlış yolda olduklarını söylemesi nasıl bir zihniyettir anlam verilemeyecek derecede ahmaklık düzeyindedir.

Madem sen doğruydun dürüst siyaset yapıyordun kabinede görevdeyken neden müspet muhalefet yapmadın. Doğruları söylemek istiyordun, da neden o makamda iken çıkıp ta söylemedin?

Kürsülerden sıkça bu hadisi şerifi zikretmeyi iyi bilirsiniz. (haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır) Tabi söylesen koltuk gitme ihtimali yüksek. Bu olsa olsa koltuk sendromudur, koltuğunun gitmesine tahammül edememektir. Millete olan sevgi değil koltuğa olan muhabbettir. Ye kürküm ye sevdası…

Peki vicdanen rahat olabiliyor musun? O halde insan bir sorar kendine. Ben kime, kimlere hizmet etmekteyim kimlerin ağzından konuşuyorum. Ben, ben miyim kimlerin namına hareket ediyorum, konuşuyorum Ülkemin faydası namına mı yoksa bir kısım gizli kriptoların mı?

Bağlantısı nihayet son bulup ta, yahut ihraç edildiğinde basının önüne çıkıp, dış basının sözcüsü gibi yıllarca mensubu olduğu görüşe vurmaya başlıyor. Akabinde yanlış siyaset, yanlış işler yapıldığından bahsediyor, peki arkadaş demezler mi bu ne perhiz ne bu lahana turşusu…

Bu arada artık tüm siyasi partilerin içlerindeki vatansızları, kriptoları, fitne tohumları saçanları, cuntacıları temizlemeleri lazım. Ülkesine, milletine, bayrağına hizmet edecek yeni taze kan artık elzem olmaktadır.

Bu işe gönül veren hakikaten milletine faydası olabilecek gençlere de fırsat verilmeli. Lakin şunu da göz ardı edilmemesi gerek. Milletine, bayrağına sahip çıkmış yıllarını vermiş hizmetleri geçmiş büyük siyasetçiler den de destek almak gerekmektedir. Onlar baş tacıdır esaslı, hakikatli dava şuurunu benimsemiş olanlar tabiki.

Öncelikle şunu idrak etmek gerekir bu bir yarıştır kimse o makama baki değildir! Bu koltuğu bıraktığında dava arkadaşına köstek olmaktan ziyade destek olmak gereklidir. Bilgi ve tecrübelerini onunla paylaşmak esastır.

Türkiye’mizin üzerine oynatılan bu senaryoyu ancak biz milletçe boza biliriz, birlik ve beraberce. Siyaset olarak görüşümüz ne olursa olsun gaye yeni nesillere daha güzel yaşanılabilir bir yarınlar bırakmaktır.

Malumunuz bu ülkede gayet mütevazi, ince ruhlu kimseye saygısızlığı olmayan bir başbakan rahmetlik Adnan Menderes cuntacılar tarafından insafsızca, acımadan, tefessüh etmiş emelleri için idam edilmiştir. Neydi suçu? Sadece ülkesine, milletine olan sevdasıydı. Onun bu sevdası kimleri ürküttü de içerden en yakın arkadaşına zamanın milli savunma bakanına ihanet ettirdiler.

İşte bu hadiseleri bizlerde ibret olarak unutmuyoruz. Ülkemize sahip çıkıp, gelecek nesle bu yaşanılan hadiseleri anlatmak boynumuzun borcudur. Neyse ki o dönemin Türkiye si yok karşılarında güçlü bir yönetim ve güçlü bir Türkiye var…

Siyasetçi / Yazar


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık