İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Lanet Terör


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
14 Mart 2016 Pazartesi 20:10

Terörün her türlüsünü lanet ediyorum. Gün vahşete ve teröre karşı bir olma günüdür…

Kahrolası hain bölücü terör yine sivillere yönelik Ankara’mızda bir saldırıda bulunmuştur. Vefat edenlere baktığımızda geneli öğrenci kardeşlerimiz masum sivil halk.

Öncelikle Milletimizin başı sağolsun, vefat eden kardeşlerimize Allah tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilerim…

Geride kalan kederli ailelerine sabırlar dilerim. Bilirim ki ateş düştüğü yeri yakar lakin bizim inançlarımıza göre, bizim kalbimizde o kederi duymaktadır…

Buradan gözüken şudur ki terörün son çırpınışları, bitmesi demektir. Ciddi manada kayıp veren hainlerle olan mücadelenin istikrarın daha güçlü olarak devam etmesi elzemdir.

Siyasi duruş burada önem arz ediyor. Muhalefetiyle iktidarıyla tek vücut olup teröre karşı iki ceset bir ruh gibi olmak gerekir. Artık duruşumuzu gösterme zamanıdır. Sivil toplum örgütlerinin de bu konuda omuz omuza verip aynı gemide olduğumuzu unutmayarak gemiyi kurtarmaları gerekmektedir.

Artık Türkiye’nin bölgedeki gücünü dış mihraklar kabul etmiştir. Lakin burada küresel güç olmamamız için ülkemize yönelik iç karışıklık yaptırmak ve devletimizi ilerletmemek için var güçleriyle çalışıyorlar.

Hükümete düşen en önemli görevlerden acilen yapılması gereken konulardan birkaç tanesi derhal bu ülkeye ihanet edenlerin vatandaşlıktan çıkartılıp, mecliste bulunan uzantılarının derhal dokunulmazlığının kaldırılmasıdır. Millet olarak da bunu arzu etmekteyiz.

İçeride bulunan ve ülkesine ihanet edenleri tespit edip deşifre etmeleri gerekmektedir.

Aksi takdir de bu yapılan terör saldırılarının devam edeceği gözükmektedir. Çünkü gücümüzü azaltmak şevkimizi kırmak istemektedirler.

Bunlara asla müsaade etmemek artık elzem olmuştur. Ayrıca hukuksal ağır yaptırımlar önem arz ediyor…

Özellikle üniversitelerdeki teröre yardım ve yataklık edenleri yapılanmaları bertaraf etmek gerekli, teröre açılan tüm kapıların acilen tedbirlerle kapatılması ülkemizin menfaatinedir.

Şunun farkında olmayanlar var; bizi hala eski Türkiye zannediyorlar, karşılarında güçlü bir ülke ve millet var bizi bölmeleri ancak sizlerin hayallerinde kalacaktır.

Ülkemizin selameti için birliğimizi kardeşliğimizi pekiştirmek daha sıkı sıkıya bağlanmamız elzem olmuştur. Bizden sonraki neslimizin rahat refah bir ülkede yaşayabilmesi için teröre karşı dimdik durmamız gerekmektedir.

Kim ki bu işlere yardım yataklık ediyorsa Allah’ın laneti onların üzerine olacaktır. Temennimiz hep bu yöndedir.

Allah ülkemizi hain teröre ve iş birlikçilerine karşı muhafaza eylesin. AMİN 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık