İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)

Neler Oluyor?


İsmail TEKPINAR (Siyasetci / Yazar)
16 Mayıs 2016 Pazartesi 17:09

YİNE SÖYLÜYORUM SİYASETİ TEMİZ YÜREKLİ İNSANLARIN YAPMASI BU DÖNEMDE ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

Güncel siyasete baktığımızda meclisteki partilerin gerek iktidar gerekse muhalefette bir kongre havası hakîm.

Siyasete taze kan mı geliyor yoksa daha mı kötüye gidiyor?

Yine oyun içinde oyunlar dönmektedir. Lobilerin boş durmadığı gün gibi aşikârdır. Türkiye’deki uzantıları bir takım yollarla bunlara hizmet etmektedir.

Partilerin yönetimlerine girmeye sızmaya çalışmaktadırlar.  Ayrıca kriptolardan oluşan adamlarını yerleştirmeye gayret göstermektedirler. Parçala böl yut taktiği…

Sayın Bahçeli işin hakkaniyetini geçte olsa anladı. Düne kadar tasvip etmediğim bir siyaset sergilerken şimdi ise işlerin farklı yönde ilerlediğini bir nebzede olsa fark etti. Şimdi ise partiyi bölmeye çalışanlarla mücadele vermektedir. Birileri çıkıp sosyal medyada Ak Partiye çalışıyor naraları atsa da artık Sayın Bahçeli ülkenin davası olduğunu ve zararın hepimizi yıpratacağının farkında.

Şimdiye kadar devletin başına devlet geçmesi lazım diye slogan atanlar ne oldu da Bahçeliyi düşürmek ve silme çalışmalarına giriştiler? Belki de farkında değiller birilerine maşalık yaptıklarının.

Düşündürücü ve manidardır, dikkatli olmak lazım. Sayın Devlet Bahçeliye sahip çıkmak bu süreçte önemlidir… Önümüzdeki kongre döneminde adayların birbiri ile söz savaşına girişip, birbirlerini suçlayacaklarını şimdiden söyleyebilirim.

Aklıselim düşünerek hareket etmeliyiz. Üstadın dediği gibi “Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme pahasına vatanı düşürmeye razıdır” K. Kılıçdaroğlu başkanlık sistemi için kan dökülecek diyor.  Bizler isyan çıkartıp devrim yapmayacağız. Ülkenin “TBMM” si ve Milleti var. Yoksa darbecilerimi davet ediyorsun?

Şunu da hatırlatmak isterim 1994’te grup toplantısında rahmetlik Erbakan hoca geçiş dönemi sert mi, yumuşak mı kanlımı kansız mı kelimesini kullandı diye dönemin holigan medyası halkı kışkırtıyor diye manşet atmışlardı ve anayasa mahkemesi de davada bu sözü dosya halinde önüne koyup ve tabiri caizse linç operasyonuna geçmişlerdi. Hatta malum Pensilvanya’nın gazetesinde başlıklarını hatırlayalım bırak git sen beceremedin sloganları atmıştı…

Bana kalırsa bir şeylerin sinyalini verdiriyorlar. Eğer ki bir ecnebi gelse bizde başkan olsa içleri rahat edecek. Acizliklerinden Sayın Cumhurbaşkanına saldırıyorlar. Bu nedir bilirmisiniz? Bizdeki muhalefetin acizliği, cahilliği…  Erbakanca bunlara cevap; hadi ordan sizi maşalar…

Sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu’yla siyasete taze bir kan gelmişti. Renkli simasıyla ve akademisyen oluşuyla sevinmiştim, belki siyasetteki çarpıklığı giderir hatta çevresini ekibini işin ehli haiz olan deneyimli tabandan gelen siyasetçilerle süsler diye ümit etmiştim.

Sayın Davutoğlu’nun ilk dönemde ilkokul siyasetinden akademik siyasete doğru kaydığını söylemiştim.

Lakin gördüğüm manzara hiçte öyle olmadı tecrübesiz danışmanlarıyla kendini üzdü, yıprattı. Akademisyenlik ayrı siyaset ayrı olduğunu bir kez daha görmüş ve tecrübe etmiş olduk.

Aktif siyaset yapanlar bilir, dışardaki siyasetle kapalı kapılar arkasındaki siyaset farklıdır çok ayak oyunları olur. İşi bilmezseniz anında kendinizi yönetimin dışında bulur ve tüm işlerinizi atalete uğratırlar ve akim bırakırlar. Bu hadiselere mahal bırakmamak için siyasette tabandan gelmeniz ve alt yapınızın olması gereklidir. Basiretli yol arkadaşı ve ekip önemlidir.

Bu işlerde çok güzel organize olanlar var ki gerek iktidar gerek muhalefet partisi temsilcisi olun bir makama gelin sizin hemen çevrenizi sarar ve dış dünyayla bağlantınızı keserler ve ayrıca sizin görmenizi engeller ve sizinle dışardan görüşmek isteyenleri de görüştürmezler görüşünüzü kapatırlar büyük bir sur duvar örerler.

Sizlere ulaşmak isteyenlere de engel çıkarırlar sizi de ikna ederler artık her şeyinizi onlarla yapar olursunuz doğrusuyla yanlışıyla. Hal böyle olunca da yaptığınız yanlışları size doğru gösterirler ve sizlerle işleri bittiği an siz zaten koltuktan gitmiş olursunuz…

Şunu unutmamak gerekir ki devlete hizmet etmek bir bayrak yarışı gibidir. Yorulan kenara geçip yeni gelen yönetime talip olan arkadaşına destek olması erdemliliktir… Biz bunu bilir bunu söyleriz. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık