Selim GÜREL

Ortadoğu Kaosunda Vadedilmiş Roma !!!


Selim GÜREL
12 Eylül 2018 Çarşamba 14:18

Abdullah b.Amr (r.a)’ dan nakledildiğine göre o şöyle demiştir. Biz Resulullah (S.A.V) ın yanında iken,

“İki şehirden hangisi, Konstantiniyye’ mi Roma’ mı önce fetholunacaktır” diye soru soruldu. O (S.A.V) Konstantiniyye’yi kastederek önce Hırakl’in şehri cevabını verdi. Öte yandan aezu ederseniz internette de bulabilirsiniz iki Roma’nın da fethedileceği, Doğu Romanın fethinin savaşla, Batı Roma’nın fethinin ise tesbihlerle ve tekbirlerle olacağı yönde hadisler de bulunmaktadır.

Şimdi gelişen tarihi olaylara ve süreçlere bakıyorum da; İstanbul fethedilmiş, üzerinden yüzyıllar süren bir hakimiyet meydana gelmiş, ardından hakimiyetini sürdüren medeniyetin çöküşü gerçekleşmiş, şimdi ise küllerinden yeniden doğma sürecinin sancılı bir şekilde devam ettiğini gözlemlemekte fazla zorlanmıyorum.

Siyonist Yahudiler, inandıkları Tevrat’ta vaat edilmiş topraklar üzerinde nefes alıp veren canlı kalmayana dek savaşarak dünyaya hakim olmak istemekte, Evangelist Protestan Hristiyanlar ise İsa Mesih’ in yeryüzüne yeniden inebilmesi için Yahudilerin “Kenan Diyarı” olarak da adlandırılan ve kendilerine tanrı tarafından vadedildiğini iddia ettikleri topraklarda toplanmış olması gerektiğinden onlara yardım etmektedirler. Evangelist ve Siyonistlerin birbirlerine olan desteklerinin nedeni budur.

Şimdi Batı Roma’nın fethi ile vadedilmiş toprakların evangelistlerin birbiriyle alakası ne olabilir acaba diyebiliriz. Malum coğrafi olarak çok yakın da değiller. Peki ama alaka ne?

Yakın zamanda siyonistler, evangelistlerin destekleri ile ortadoğuda özellikle Irak ve Suriye’de miyonlarca müslümanı katlettiler. Bundan daha önce avrupa ülkeleri Cezayir, Libya, Fas, Sudan gibi Müslümanların çok olduğu ülkelerde katliamlar yaptılar, onları sömürgeleri haline getirdiler. Nüfuslarındaki azlık dolayısıyla iş gücü için buralardan bir çok insanı vatandaşları yaptılar. Hatta Türkiye’den bile iş gücü için binlerce insan avrupaya gitti, yerleşti. Şu anda ortadoğudaki savaşlardan imkanını bulabilenler gerek kaçak yollarla gerekse normal yollardan avrupaya göç ediyorlar. Bu sömürülere ve zulümlere maruz kalan insanların çoğu Müslüman. Şimdi önümüzde bir İDLİP sorunu var ve ordan yaklaşık iki milyon kişinin Türkiye’ye göç etmesi durumu var. Zaten yaklaşık bir 3,5 milyon da mevcudumuzda var toplamda 5,5 milyon insan. Keşke onlar da gelse , açsak batı sınır kapılarını, Ege’den gemilerle Avrupa’ya gidişlerine yardımcı olsak.

Bütün bunlara ek olarak bir de Avrupa da en hızlı yayılan dinin İslam olduğunu eklersek Batı Roma’nın tesbihlerle ve tekbirlerle fethedilmesi için gerekli nüfus ve altyapı oluşmuş olacak.

Kader perpektifinde belki de siyonist Yahudiler, kendilerince vadedilmiş topraklara hakim olmak için yaptıkları zulümlerle, evangelistler ise “Orda yahudiler toplansın da İsa Mesih gelsin” diyerek yaptıkları bu zulümlerle Batı Roma’nın fethini hazırlıyorlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar elbette Allah’ ında bir hesabı var ve Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Allah yar ve yardımcımız olsun….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık