Metin ÇITAK

Sonun Başlangıcı


Metin ÇITAK
18 Mart 2018 Pazar 14:12

ABD’de başkanın dış işleri revizyonu adeta tehlikeli sonun başlangıcı gibi. Dış işleri bakanını görevden alıp yerine CIA başkanı Pompeo’yu atadı eski bir asker olan Pompeo islama karşı aşırı fobsi olan birisi.

Öngörülerim şöyle ki ABD Münbiç’den çekilr ve Ypg’yi güneye çeker Suriye fiili olarak üç aslen beş parçaya ayrılır. Akdeniz’e Suriye’den koridor bulamayan ABD, Ürdün’ün kuzeyine yönelir Arabistan dörde bölünür, her parça kendi partnerini bulur; Türkiye ABD İran gibi…

Değişecek yönetim ile Mısır daha kötü bir hal alır sisiyi bile aratır. Lübnan tamamen ortadan kalkar, Çin ekonomik baskıların artması sonucu içten içe kaynar, yoksul ve ezik çoğunluk, rahatı yerinde olan azınlığa başkaldırır. Doların tüm dünyada tedavülden kalkıp ABD’nin karşılığını veremeyeceğinden en büyük zararı Çin görür ve o da bu, zararı kapatmak için ABD gibi küçük devletlerin sömürülmesine yönelir.

Avrupa’da beklenen Katalon devleti kurulur hatta hiç bilinmemesine rağmen Rutenya adında bir devlet daha kurulur.

Şuan yakın işbirliği halinde olduğumuz Rusya ve İran, Çin’i de yanlarına alarak ABD ve batıya karşı var gücü ile saldırır (ekonomik, askeri veya iklimsel). Suriye’nin kuzeyi Türkiye’ye ilhak olur bu süreçte kaybedenler potasındaki birçok ülke Türkiye şemsiyesi altında birleşmeye gider. Pakistan, Azerbaycan, Somali, Sudan, Katar ilk sıradaki milletler. Bunlar, Türk-İslam sentezine koşulsuz bağlanırlar. Artık ordumuzda siyahi ve Arap kardeşlerimizi göreceğiz.

Yunanistan, İspanya, Ermenistan gibi bazı ülkeler kaybedenler kulübünün başa güreşen ülkeleri olurlar. Türkiye, Japonya, Güney Kore kabuk değiştiren ve yenidünya düzeninde dünyanın lideri olacak Hindistan’ın hemen ardından sıralanacaktır.

ABD’yi iç çekişmeler, siyahlar, beyazlar, kuzeyli, güneyli, cumhuriyetçi, demokrat ve bunlara ek olarak birde Evangelistler ABD’yi içerden yıpratacaktır. Evangelistlerin tanrıyı kıyamete zorlama ideolojileri, inanışları ve çabaları büyük armegedona yeterli zemini hazırlar. İran ise mezhep taassubundan kurtulamaz ve batının ekmeğine yağ çalar ve kendi zehrini kendi içer. İsrail’in ezelden ebede vazgeçmeyeceği vadedilmiş topraklar inanışları tüm dünyayı bu son savaşa sürükler.

Rusya- İran-Çin bloğu ile batı bloğu çarpışır. Bu savaşı büyük zayiat vermesine rağmen Türkiye’nin de taraf olduğu batı bloğu kazanır. Rum suresi ilk ayetleri de bu savaşa atıf yapar. Türkiye o dönemde şuan birlikte olduğumuz İran ve Rusya’ya karşı batının yanında yer alır. Birçok hadis kaynağında bu savaşın Hatay- Suriye etrafında baş göstereceği yazılıdır.

Birçok maden değer değiştirir. Bugün değerli olan birçok maden değerini yitirirken şu an bazı değersiz olanlar da değer kazanır (petrol, su gibi). Birçok ülke banknotu bırakıp elektronik paraya geçer. Dolar tüm dünyada elde patlayınca diğer ülkelerde kağıt paralarına kefil olmaz ve elektronik paraya geçer. Tüm dünya ekonomik savaşa girer. Bu süreçte şu anki düşmanımız Almanya en büyük destekçimiz olur.

Bu savaşlarda dünya nüfusu büyük oranda geriler, İsrail kendi kendine bomba atıp mescidi aksayı vurur ve hem madur konumuna girer hem mescidi aksadan kurtulur, İran’da Arabistan’ı vururken hiç Kâbe hesabı yapacağını zannetmiyorum. Bu savaş her ne kadar nükleer savaş olsa da asıl iklim silahları ile olur. Her neyse… İnşallah yanılırım ve her şey yolunda gider.

Selam ve dua ile...


YORUMLAR
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık